Workattack’ten Halkın Favori Kampanyası: Hayatımın Macerası

Ajans Haberleri, Haberler 04 May 2015
Workattack’ten Halkın Favori Kampanyası: Hayatımın Macerası

Acer’ın Aspire Switch 10 ürünü için modern çağın kaşiflerini sıra dışı bir maceraya davet eden “Hayatımın Macerası” kampanyası Altın Örümcek Web Ödülleri’nde Halkın Favori Sosyal Medya Kampanyası oldu. 

Workattack tarafından geçtiğimiz Eylül ve Ekim aylarında gerçekleştirilen kampanya, hayallerini ertelemek için devamlı bahaneler bulanlara: “Şimdi değilse ne zaman? Sen değilsen kim?” diye sordu ve kendi maceralarını gerçekleştirmeleri için onları cesur bir adım atmaya çağırdı

Acer Switch 10 hem laptop, hem tablet olarak kullanılabilen ve yolculuklara elverişli, hedef kitlesi ise “ultra mobil” kullanıcılar olan bir ürün… Bu anlamda kampanya, kullanıcıya ürünün dünyasına adım atma imkanı tanıdı.

Kampanya, hayatının macerasını yaşama cesareti gösteren 4 ismin herkese ilham verecek hikayelerini sosyal medyada paylaştı. Peki kimdi bu isimler? Çağrı Çankaya; yanına kredi kartı ve para almadan, tam 3 yıl reklam ajanslarında çalışarak dünyayı dolaştı. Gizem Altın Nance; önce interrail, sonra Green Card, en son bisikletle upuzun bir yolculuk yaptı. Berk Tüfekçi; 42 saat koşu, 180 km bisiklet, 3.8 km yüzmeyi 12 saatin altında bitirenlere verilen Iron Man ünvanını kazandı. Aysun Sökmen; büyük bir şefkatle doğal süt üretmek için kendi çiftliğini kurdu ve Aysun the Sütçü efsanesi işte böyle başladı.

altın örümcek halkın favori kampanyası hayatımın macerası

Kampanya kapsamında kullanıcılar, Hayatımın Macerası mikro sitesi üzerinden birbirinden heyecanlı ve eğlenceli maceralardan dilediklerini seçti ve Facebook akışlarında check-in olarak oraya gitmiş gibi göründüler. Üstelik kendi gözlerinden çekilmiş gibi duran bir albüm eşliğinde… Bu yolla kampanya organik yolla viral etki yaratmış oldu.

Kampanyaya toplam katılan kişi sayısı 7.109 oldu. Kullanıcıların en çok tercih ettiği maceralar: uzaydan dünyaya serbest atlayış yapmak ve Kuzey Aurora’sını izlemek oldu. Kampanyanın teaser videosu 12.581 kez izlenirken, tüm videolar toplamda 36.899 kez gösterim aldı.

halkın favori kampanyası hayatımın macerası

Altın Örümcek Web Ödülleri Sosyal medya Kampanyaları kategorisinde Halkın Favorisi seçilen “Hayatımın Macerası” kampanyasını şuradan inceleyebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Yemeksepeti.com, Delivery Hero Tarafından Rekor Değerlemeyle Satın Alındı! Mobil İnternet Kullanımı, Masaüstü Kullanımı Geçti! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.