Women.Digital Meetup: Digital Marketing In A Data-Driven World

Women.Digital Meetup: Digital Marketing In A Data-Driven World

Dijital pazarlama sektörünün kadın networking platformu Women.Digital, bu ay gerçekleştireceği etkinlikte “Data-Driven Atribution” ve “Programmatic” konularını masaya yatırıyor!

Dijital reklamcılık dünyasının en yeni ve en karmaşık kavramları “Data-Driven Atribution” ve “Programmatic” bugünlerde pazarlamacılar için oldukça önemli iki konu. Google öncülüğünde hayata geçirilen yeni analiz ve hedefleme yöntemleri ile teknolojinin online reklamcılık üzerindeki etkisi, dijital pazarlamayı bambaşka bir boyuta taşıyor. Dolayısıyla reklamverenlerin bu kavramları çok iyi anlaması ve kullanabilmesi başarının anahtarı haline geliyor.

Dijital pazarlama alanında çalışan kadınları bir araya getirmek ve kariyerlerine destek olmak amacıyla etkinlikler düzenleyen Women.Digital de Mart ayı etkinliğinde bu iki konuya değinecek. “Digital Marketing in a Data-Driven World” başlığı ile gerçekleşecek meetup’ta data analizi ile ilgili en güncel yöntemler ve programatik reklamcılığın dijital pazarlama üzerindeki etkisi ele alınacak.

Meetup SEM & SEO Ajansı Kubix Digital’in kurucuları Halide Ebcinoğlu ve Pınar Ünsal’ın açılış konuşmasıyla başlayacak. Etkinliğin ilk oturumunda Google Türkiye Senior Analytical Consultant’ı Nilay Yatkın; dijital pazarlamada ölçümlemenin önemi, Attribution (İlişkilendirme) modelleri ve örnek analiz çeşitlerini katılımcılarla paylaşacak.

İkinci oturumda ise DoubleClick Business Development Manager’ı Özlem Geyik; Programmatic ekosisteminin dünü, bugünü ve geleceği hakkında bilgi verecek; datanın etkili kullanımı ile ilgili başarılı case study’leri katılımcılara aktaracak.

27 Mart Salı günü Dome İstanbul’da gerçekleşecek etkinliğe dijital pazarlama alanında çalışan, çalışmak isteyen veya kendini geliştirmek isteyen herkes ücretsiz olarak katılabilir. Sınırlı kontenjanı olan etkinlikte yerinizi almak için Eventbrite sayfası üzerinden kayıt olabilirsiniz.

Meetup Programı

18:30 – 19:00
Kayıt

19:00 – 19:15
Açılış Konuşması
Halide Ebcinoğlu, Pınar Ünsal / Co-Founders, Kubix Digital

19:15 – 20:00
Measuring & Understanding Digital Marketing Attribution Models
Nilay Yatkın / Senior Analytical Consultant, Google in Turkey

20:15 – 21:00
Programmatic Advertising: Engaging Audience with Data-Driven Marketing
Özlem Geyik / Business Development Manager, DoubleClick

Women.Digital Kimdir?

Women.Digital, dijital pazarlama sektöründe çalışan kadınların bir araya geldiği profesyonel bir iletişim ağı. SEM & SEO Ajansı Kubix Digital’in kurucuları ve eski Google çalışanları Pınar Ünsal ile Halide Ebcinoğlu’nun kurduğu girişim; dijital pazarlama sektöründe çalışan kadınları bir araya getirmeyi ve global çapta büyümeye açık bir platform haline gelmeyi amaçlıyor.


 
İlk etkinliğini 26 Şubat’ta Joint Idea Kanyon’da gerçekleştiren Women.Digital, beklenenin üzerinde bir ilgi ile dijital pazarlama dünyasından 70’in üzerinde katılımcıyı bir araya getirdi. Women.Dijital’in kuruluş amacının açıklandığı ve “Dijital Pazarlama Dünyasında Kadın” konusunun tartışıldığı etkinlikte ayrıca networking amacıyla keyifli aktiviteler de yapıldı.

Bu global topluluğa katılmak ve gelişmelerden haberdar olmak için Women.Digital web sitesi üzerinden e-mail listesine kayıt yaptırabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Değişimin Liderleri ‘İyi Yaşam’ı Yeniden Tanımlamak İçin Sustainable Brands 2018’de Buluşuyor Pazarlama Dünyası Yeni Ödülüne Kavuşuyor: “MarTech Awards” →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.