Webtures, Sosyal Medya Pazarlama Hizmetine Başladı

Ajans Haberleri, Haberler 26 Oca 2016
Webtures, Sosyal Medya Pazarlama Hizmetine Başladı

SEO alanındaki başarısını sosyal medyaya da aktarmaya hazırlanan Webtures, etkili SEO çalışmaları ile zirveye çıkardığı markalarına artık sosyal medya hizmeti de sunacak.

SEO üzerinde sosyal medya çalışmalarının etkileri gün geçtikçe artıyor. Hizmetlerini bu doğrultuda yenileyen SEO ajansı Webtures de dijital alanlardaki diğer yenilikleri ve gelişmeleri takip ederken, sosyal medya pazarlama hizmeti vermeye başladığını duyurdu.

İşe ilk olarak bünyesindeki SEO Hocası sosyal medya hesaplarını geliştirerek başlayan Webtures, Facebook ve Twitter sayfalarında büyük bir başarı yakaladı. SEO Hocası Facebook hesabından yapılan paylaşımlar ile takipçi sayısını 4 ay gibi bir sürede 3 katına çıkardı. Yaklaşık olarak 22 bin takipçiye sahip olan Facebook sayfası, SEO ile ilgilenen kesimin neredeyse %95’ini kapsayarak büyük bir başarı elde etti.

Yapılan paylaşımlar ile takipçi sayısının ve etkileşim oranını gün geçtikçe artıran SEO Hocası, sadece Facebook ile kalmayıp Twitter’da da iletişimini sürdürdü. SEO Hocası Twitter hesabı yaklaşık olarak 25 bin takipçiye ulaşırken, Twitter’dan onay alan doğrulanmış hesaplar arasına da girdi.

Webtures Sosyal Medya

SEO’daki başarısını sosyal medya yönetimine de yansıtmayı hedefleyen Webtures’in bu çalışmaları, markaların da ilgisini çekti. Firmalar SEO çalışmalarının yanı sıra Webtures’ten, sosyal medya hizmeti  talep etmeye başladı. Markalarının bu isteklerini göz ardı etmeyen Webtures, yıllardır edindiği bilgi ve tecrübeleriyle bu alanda da müşterilerinin hizmetine sunmaya başladı.

Webtures bu hizmeti ile SEO çalışmalarını sosyal medyadaki çalışmalarla harmanlayarak müşterilerine daha verimli 360 derece bir hizmet sunmayı hedefliyor. Ajansın hizmet vereceği mecralar ise; Facebook, Twitter, Linkedin, Google Plus, Youtube ve Instagram olarak açıklandı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← TTNET ve Avea “Türk Telekom” Markası Altında Birleşti! Pegasus’un Dijital Ajansı 4129Grey Oldu →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.