Volvo’dan İsveç Milli Takımı’nın Galibiyetini Kutlayan Optik İllüzyon Reklamı

Grafik Tasarım, Projeler 02 Tem 2018
Volvo’dan İsveç Milli Takımı’nın Galibiyetini Kutlayan Optik İllüzyon Reklamı

Volvo, Dünya Kupası’nda ürettiği otomobiller kadar sağlam bir futbol ortaya koyan İsveç Milli Takımı’nı, optik illüzyondan faydalandığı dergi reklamıyla kutlamak istedi.

İsveç, Dünya Kupası’nda da en az ürettiği otomobiller kadar sağlam olduğunu gösteriyor. Meksika’yı yenilgiye uğratan futbolcularını kutlamak isteyen İsveçli otomobil üreticisi ve milli takım sponsoru Volvo, FIFA 2018 Dünya Kupası’nda mücadele eden takımı için optik illüzyondan yararlandığı reklam kampanyası “Stadium Lights“ı hazırladı.

Forsman & Bodenfors imzalı 2 sayfalık basılı reklamda, ilk bakışta futbol sahasını aydınlatan ışıklar görülüyor. Ancak, reklama daha dikkatli bakıldığında ışıkların aslında Volvo ‘V60’ modeline ait ön farlar olduğu anlaşılıyor.

Kampanya, Meksika’yla oynanan karşılaşmada alınan 3-0’lık galibiyetin ardından hazırlandı. Rövanş maçı ise 3 Temmuz’da oynanacak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Okuma Yazma Bilmeyenler İçin Basitleştirilmiş Reçeteler Coca-Cola’dan Artırılmış Gerçeklikli Futbol Deneyimi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.