Volkswagen Entegre Uygulaması: Amarok’la Karşı Karşıya

Volkswagen Entegre Uygulaması: Amarok’la Karşı Karşıya

Volkswagen “Amarok’la Karşı Karşıya” uygulaması online-offline ve mobil entegre özelliği ile katılımcılarına sıradışı bir yarışma deneyimi yaşatıyor.

Volkswagen’in ticari araçlarından Amarok için Roy+Teddy Dijital Reklam Ajansı tarafından geliştirilen uygulama ile kullanıcılar telefonlarına indireceği mobil uygulama ile online ve offline olarak Amarok’la Karşı Karşıya yarışmasına katılabiliyor.

Temel olarak Amarokları bir araya toplama ve puan kazanma üzerine kurulu olan yarışmanın uygulaması özel yazılımı sayesinde fotoğrafını çektiğiniz aracın Amarok olup olmadığını belirleyebiliyor. Eğer araç Amarok ise onu model, renk ve diğer donanım özelliklerine göre önceden belirlenen puanıyla birlikte garajınıza çekebiliyorsunuz.

Mobil uygulamada bulunan 6 araçlık kapasitenizi geliştirmek ve garajınızı büyütmek isterseniz Facebook hesabınızdan giriş yaparak daha fazla puan kazanabiliyorsunuz. Puan kazanmanın bir başka yolu ise Volkswagen yetkili satıcılarındaki Amarokları garajınıza eklemek olabiliyor.

volkswagen facebook mobil uygulama
Amarok’la Karşı Karşıya entegre uygulamasında araçları toplamanın dışında başka görevler de bulunuyor. Şehirde dolaşan özel Amarok’u yakalarsanız Amarok Avcısı olabiliyorsunuz ve GPS’li özel Amarok’un nerede olduğunu da yine uygulama üzerinden takip edebiliyorsunuz. Yetkili satıcılarda bulunan Amarok’ları yakalarsanız Showroom Avcısı oluyorsunuz. Uygulama ile en yakınınızdaki Volkswagen Ticari Araç Yetkili Satıcısı’nın adresini de görebiliyorsunuz.

volkswagen roy-teddy uygulama
Amarok’la Karşı Karşıya projesinin Facebook uygulaması, iPhone uygulaması, outdoor ve bayiler olmak üzere dört farklı ayağı bulunuyor. Online ve offline dünya ile birlikte Facebook ve mobil entegrasyonunu sağlayan projenin her detayı birbirine dikkatli bir şekilde işlenmiş. Mobil üzerinden katılım gerektiren yarışma  açıkhavada gerçekleşiyor ve daha fazla puan toplamak için Facebook üzerinden devam etmek ya da bayilere uğramak önemli oluyor.

Kullanıcıları oldukça eğlenceli ve maceralı bir deneyime davet eden yarışmanın detayları için iPhone platformunu ya da Volkswagen Ticari Araç Facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Sihirli Vine Videoları! Fiat İnteraktif 2014 Takvimi →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.