Volkswagen’den E-Golf Uygulaması: Charge Up

Volkswagen’den E-Golf Uygulaması: Charge Up

Volkswagen’in yeni uygulaması Charge Up  elektrikli Golf’ü tanıtmak üzere etkileşim ve güç sağlamak için akıllı telefonların şarj donanımından faydalanıyor.

Volkswagen, insanların pek de alışık olmadığı elektrikli aracı e-Golf’ü tanıtmak kullandığı yeni uygulamasında günlük hayattan ilham almış. Hedef kitlesinin her gün yaptığı bir detay üzerine giden VW mobil uygulaması Charge Up ile kullanıcılara, yalnızca telefonlarını şarj ederek e-Golf kazanma şansı sunuyor.

Norveç’li ajans Try/Apt tarafından hayata geçirilen uygulamanın en fazla ilgi çeken özelliğinin, yeni bir ürünü insanların alışkanlıklarıyla birlikte kullanarak kullanıcı ile daha yakın bağ kurması olduğunu söyleyebiliriz. Böylece hedef kitle, e-Golf’ü daha kolay benimsiyor ve makul buluyor.

Ayrıca kullanıcılar, telefonunu belli bir seviyeye kadar uygulama açık şekilde şarj ettikten sonra kayıt yaptırarak test sürüşüne katılabiliyor ya da sosyal medyanın da dahil olduğu uygulamayı Facebook’ta paylaşarak ekstra çekiliş bileti kazanabiliyor.

Söz konusu VW bayiinin gelmiş geçmiş en fazla test sürüşü başvurusu almasını sağlayan Charge Up uygulamasının tanıtımı için hazırlanmış videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.


Mutluluk paylaştıkça artar :)
← McDonald’s’ın 40. Yıl Kampanyası Anılarınızı Topluyor Rusya’dan Yeni Nesil Reklam: Drone-Vertising →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.