Voden ve MasterCard’dan “Paha Biçilemez” Collina Sürprizi

Voden ve MasterCard’dan “Paha Biçilemez” Collina Sürprizi

Voden, UEFA Şampiyonlar Ligi’nin sponsoru olan MasterCard için dünyaca ünlü İtalyan hakem Pierluigi Collina ile “paha biçilemez” bir sürpriz hazırladı.

MasterCard’ın dijital mecralarda yayınlanacak yeni reklam filminde, olacaklardan habersiz bir şekilde maça hazırlanan 12 futbol sever, sıradan bir halı saha maçında karşılarında Collina’yı görünce büyük şaşkınlık yaşadı.

Voden’in yine MasterCard’ın “Paha Biçilemez Sürprizler” kampanyası için hazırladığı ve Kanyon’da yaptığı sürprizin videosu 4 milyon izlenme rakamına ulaşmıştı.  MasterCard sahiplerine Şampiyonlar Ligi Berlin Finali’ne gitme fırsatını tanıtan “Paha Biçilemez Sürprizler” projesinin yeni internet videosu da dijital mecralarda yayına girdi. Reklam filminin kahramanları ise her şeyden habersiz halı sahada maç yapmaya gelen 12 futbol sever ve dünyaca ünlü İtalyan hakem Pierluigi Collina oldu.

 
Sıradan bir günde, altışar kişiden oluşan iki takım kuran futbolseverler, Levent’te bir halı sahada maç yapmak için sahaya çıktılar. Isınma hareketleri sırasında başlayan büyük sürprizde, önce halı sahada UEFA Şampiyonlar Ligi Marşı başladı ve bu maçların vazgeçilmez parçası olan maskot çocuklar, tıpkı orijinal ligin maçlarındaki gibi sahaya çıkarak, oyuncuların sıraya girmesine yardımcı oldu. Ardından Şampiyonlar Ligi, UEFA ve FIFA maçlarıyla dünyanın tanıdığı hakem Collina elinde futbol topuyla sahaya girdi ve saha kenarında sıyrılan bez afişin ardına gizlenen taraftarlar da ortaya çıktı.

Kendilerini birden UEFA maçının atmosferinde bulan 12 amatör sporcu, sıradan maçlarını ‘paha biçilmez’ bir sürprize dönüştüren Collina’nın yönetiminde maçlarını yaptı. Collina reklam filminin sonunda kazanan takımla birlikte baklava da yedi.

Her saniyesi yeni sürprizlerle dolu filmin sonunda, asıl büyük sürpriz yer alıyor: MasterCard, 21 yıldır sponsoru olduğu UEFA Şampiyonlar Ligi’nin Berlin’deki finaline Paha Biçilemez Sürprizler web sitesi üzerinden final bileti kazandırıyor.

voden mastercard paha biçilemez sürpriz

300 Kişilik Ekip Görev Yaptı

Film, Türkiye’de ilk kez, başrolde “cast” kullanılmadan hayata geçirilen bu denli büyük bir prodüksiyon olma özelliği taşıyor. Bu paha biçilemez sürprizin hazırlıkları aylar öncesinden başladı. Reklam filminin çekimi, gerçek zamanlı olarak hayata geçti. Levent Spor Kulübü Tesisleri’nin halı sahasında hazırlığı 1 gün süren çekim için kamera arkasında 300 kişi görev yaptı. Bunların 125’i sahaya gizlenerek giren taraftar ekibiydi. Çekimde, beşi gizli çekim için sahaya yerleştirilen GoPro kameralar olmak üzere, toplam 10 kamera ve bir Drone kullanıldı.

Reklam Filmi İçin Türkiye’ye Geldi

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu tarafından, tüm zamanların en iyi hakemi seçilen Pierluigi Collina, MasterCard’ın reklam filmi için özel olarak Türkiye’ye geldi. Collina halen, UEFA Hakem Komitesi Başkanı olarak görev yapıyor.

MasterCard’ın dijital ajansı Voden tarafından hayata geçirilen projeyi Paha Biçilemez Sürprizler web sitesi üzerinden takip edebilir ve kampanyaya katılarak UEFA Şampiyonlar Ligi final bileti kazanma şansı elde edebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Today Croissant’tan Onedio Test Uygulaması: Aşk Dediğin Samsung’tan Duygulandıran “Engelsiz Bir Gün” Sürprizi →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.