Venüs Heykelinin Protez Kolları

Venüs Heykelinin Protez Kolları

Handicap International, protez uzuvlara kavuşmayı bekleyen milyonlarca kişiye dikkat çekmek için Louvre Müzesi’ndeki Venüs heykeline protez kol taktı.

Dünyada 100 milyon ampute, kol ve bacaklara sahip olan insanlara yakın bir yaşam sürdürebilmek için protez uzuv bekliyor. Bekleme süresi, Afrika ülkelerinde 20 yıla kadar uzayabiliyor. Handicap International, bu insanların protezlerine bir an önce kavuşabilmesi ve 3B baskı tekniğiyle uygun protezlerin tasarlanması için destek toplamaya devam ediyor.

Parisli ajans Herezie’yle bir araya gelen Handicap International, “#BodyCantWait” (Vücut Bekleyemez) kampanyasını hazırlayarak geçirdikleri bir kazada uzuvlarını kaybeden ya da ampute olarak dünyaya gelen insanların sesini duyurmak istedi.

Louvre Müzesi’ndeki kolları olmayan ‘Milo de Venus’ (Milo Venüsü) heykeli için iki protez kol hazırlandı ve heykele giydirildi. Fransa’nın farklı yerlerindeki kolsuz heykellere de protez takıldı. Kampanya, sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Beğenmediyseniz, Değiştirin OctoStory, Riso Türkiye’nin Web Sitesini Yeniledi! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.