Valstur Zirveye Webtures İle Ulaştı

Valstur Zirveye Webtures İle Ulaştı
SEO konusunda Türkiye’de var olan lider tavrını korumaya devam eden Webtures, Valstur ile gerçekleştirdiği çalışma ile başarı halkasına bir yenisini daha ekledi. 1991 yılından bu yana Türk turizminin ve tatil severlerin hizmetinde olan Valstur, 2011 yılında kurumsal kimliğini ve altyapısını yeniledi ve müşterilerine güvenilir, hızlı ve kolay rezervasyon imkânı sunan bir turizm şirketi olarak dijital dönüşümünü tamamladı. Valstur, dijital pazarlama faaliyetleri kapsamında SEO çalışmaları için ise Webtures’i tercih etti ve kısa sürede önemli bir başarıya imza attı. Çalışmalar öncesinde Valstur web sitesinin ziyaretçi sayısı 2.300 gibi düşük rakamlarda seyrederken, Webtures’in her marka için farklı olarak uyguladığı yaratıcı SEO stratejisiyle bu sayı 22.000 kişiye ulaştı. Valstur’un bu büyük başarısının sırrını Webtures ekibinden Özgür Aksoy’a sorduk. Aksoy’un aşama aşama aktardığı Valstur SEO çalışmalarını, kendi anlatımıyla aşağıda okuyabilirsiniz:
SEO Manager Özgür AKSOY: Çalışmalarımıza 23 Aralık 2015 tarihinde başladık.  Çalışmamızın ilk haftasını tamamen analiz sürecine ayırdık çünkü siteyi ve sektörü tanıyabilmemiz bir takım analizler gerçekleştirmemiz gerekiyordu. Sırasıyla analizlerimiz;
  • Site İçi SEO Analizi
Siteyi yaklaşık 100 SEO kriteri üzerinden analiz işlemleri gerçekleştirdik ve gördük ki site üzerinde düzeltilmesi gereken birçok alan bulunuyor. Bu hataların çok kritik öneme sahip olduğunu belirterek sitenin hatalarının giderilmesini Valstur yazılım ekibi ile eş zamanlı olarak yürüttük.
  • Anahtar Kelime Tespiti
Sektörde yer alan siteleri ve Valstur kelimesini detaylı bir şekilde analiz edilerek hangi kelimelerde daha çok verim alabiliriz konusunu araştırdık.  Ortak karar ile 30 kelime belirleyip bunların aranma hacimleri ve geri dönüş oranlarının ne türde olacağını tespit ettik ve anahtar kelimelerimize onay verdik.
  • Anahtar Kelime Uyumlu Sayfa Tespiti
Bu analizimizde belirlediğimiz anahtar kelimeler sitede nerelerde yer alıyor, bu kelimelerle alakalı sayfalar mevcut mu, anahtar kelimelerin yoğunluğu sitede ne kadar yer alıyor gibi detaylı bir analiz gerçekleştirerek anahtar kelimelerin SEO’ya uyumlu hala getirip  alakalı sayfaların oluşturulmasını sağladık.
  • Sektör ve Rakip Analizi
Bu, en can alıcı analizlerimizden biri çünkü sektör ve rakiplere ne kadar hakim olursak, onları ne kadar iyi bir analiz edersek, kolay bir şekilde onları önüne geçebileceğimiz tahmin ediyorduk. Bu anlamda anahtar kelimelerimizde yer alan tüm rakip siteleri detaylı bir şekilde analiz ettik. Ne tür çalışmalar gerçekleştirdiklerini, ne sıklıkla içerik paylaşıldığını nerelerden backlink aldığını ve hangi alanlarda ne kadar aktif olduğunu tespit edip sitemizle bir kıyaslamasını gerçekleştirdik.
  • Sosyal Medya ve Backlink Analizi
İnsanların zamanın büyük bir bölümünü sosyal medya zaman geçirdiğini düşünecek olursak, sosyal medyanın SEO'ya katkısının ne kadar etkili olabileceğini sanırım herkes tahmin edebilir. Sosyal medya üzerinde hem rakiplerimizi hem de kendi sosyal medya hesaplarımızı analiz ederek, bu konuda nerede eksiklerimiz var ve ne tür paylaşımlar gerçekleştirilmesi gerektiğini tespit edip, buna göre bir çalışma stratejisi oluşturduk.
  • Rakiplerinin SEO Kalite ve Stratejileri
Turizm, rekabetin en yoğun olduğu sektörlerinden biri olacağından, rakiplerin de boş durmayacağını biliyorduk ve onların web sitelerini en ince ayrıntısına kadar analiz ederek, gelecekte ne tür SEO çalışması gerçekleştireceğini tespit edip, her zaman bir adım önde başladık.
  • Full SEO Check-up Sonucu
Bu analizimizde sitenin en ufak ayrıntısına kadar detaylı analizler gerçekleştirilmektedir. Tasarımından yazılımına site hızından mobil uyumluluğuna makalelerinden site yönetimine hatta sepet kısmına kadar analiz ederek tespit edilen tüm hataların giderilmesini sağladık. Analiz işlemlerimizi bu şekilde tamamlamış olduk. Site dışı SEO çalışmalarına başlamamız ile Valstur web sitesinde adım adım ilerlemeye ve trafik artışını görmeye başladık. Sektörün Nisan ayında canlanacağını tahmin ettiğimiz için önümüzde çok fazla bir zaman yoktu. Bundan dolayı çok dikkatli ve azimli çalışmamız gerekiyordu. Alınan her backlink geri dönüşü hesaplanarak ve siteye neler katkı sağladığını tespit edip kontrollü bir şekilde ilerlememiz gerekiyordu. Site dışı ve site içi SEO çalışmalarımız ile Valstur web sitesini aramalarda ilk sayfaya taşıdık. En önemli kelimelerimiz olan tatil ve erken rezervasyon gibi kelimelerde dahi ilk sayfaya ulaştık.
Webtures, SEO konusunda yenilikçi stratejileriyle Türkiye’nin önde gelen markalarına hizmet vermeye devam ediyor. Ajansın SEO ve dijital pazarlama stratejilerine yön verdiği markalar arasında Teknosa, Tchibo, Yataş, Akşam, Kiğılı, BRC, Ekol Lojistik bulunuyor.
Etiketler:

İlgili Haberler

Webtures’tan: İleri Seviye SEO Eğitimi
Webtures’tan: İleri Seviye SEO Eğitimi
Devamını Oku >
Webtures'tan: Google My Business Eğitimi
Webtures'tan: Google My Business Eğitimi
Devamını Oku >
Yapı-Endüstri Merkezi’nin SEO Ajansı Webtures Oldu
Yapı-Endüstri Merkezi’nin SEO Ajansı Webtures Oldu
Devamını Oku >
Migros’un Tüm SEO Çalışmaları Webtures’e Emanet!
Migros’un Tüm SEO Çalışmaları Webtures’e Emanet!
Devamını Oku >
Webtures’in Girişimi Dijital Pazarlama Dergisi 3. Sayısıyla Yayında!
Webtures’in Girişimi Dijital Pazarlama Dergisi 3. Sayısıyla Yayında!
Devamını Oku >
Geleceğin Yükselen Mesleği: SEO Uzmanlığı
Geleceğin Yükselen Mesleği: SEO Uzmanlığı
Devamını Oku >
Tchibo İle Webtures’ten SEO Başarısı
Ajans Haberleri menu icon
26 Ağu 15
Tchibo İle Webtures’ten SEO Başarısı
Devamını Oku >