UX Camp’14

UX Camp’14

Userspots ve Bahçeşehir Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan UX Camp’14 için başvuru süreci başladı.

Geçtiğimiz yıl birincisi düzenlenen “Kullanılabilirlik ve Kullanıcı Odaklı Tasarım” kampının ikincisi olan UX Camp’14, zenginleşen içeriği ve genişleyen programı ile 23 Haziran – 25 Temmuz tarihleri arasında Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleşecek. Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden seçkin öğrencilerin eğitim alacakları ve sektöre yönelik projeler geliştirecekleri kamp, kullanıcı deneyimi tasarım projelerine ev sahipliği yapacak.

Bir çeşit yaz okulu e staj programı olarak tanımlanan kampta 1 haftalık uzman profesyonellerinin eğitiminin ardından 4 hafta boyunca projeler geliştirilecek. Kullanıcı araştırmaları, etkileşim tasarımı, arayüz tasarımı ve mobil kullanıcı deneyimi konularının ele alınacağı kampa katılım için başvurular değerlendirilecek.

UX Camp’14’e katılmak isteyenlerin Eventbrite üzerinden başvuru yaptıktan sonra online olarak gerçekleştirilecek olan sınavı geçmeleri gerekiyor. Kontenjan 30 kişi olarak belirtilen kamp sonucunda katılımcılara Userspots’ta staj yapma imkanı da verilecek.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← TSRRF Hackathon 11. Kırmızı Ödülleri Sahiplerini Buldu →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.