Ünlüler, Sesini Kaybeden Amazon Alexa’nın Sesi Oluyor

Ünlüler, Sesini Kaybeden Amazon Alexa’nın Sesi Oluyor

Amazon’un Super Bowl reklamında ünlüler, sesini kaybeden sanal asistan Alexa’nın sesi oluyor ve insanların sordukları soruları kendi tarzlarında yanıtlıyor.

Amazon CEO’su Jeff Bezos’u da gördüğümüz Amazon Super Bowl LII reklam filminde, sanal asistan Alexa sesini kaybediyor. Bezos ve ekibi, bu durumu telafi etmek için derhal harekete geçiyor ve ünlüler, “Alexa Loses Her Voice” (Alexa Sesini Kaybediyor) kampanyasında Alexa’nın sesi oluyor.

Kimseden lafını esirgemeyen sivri dilli şef Gordon Ramsey, rap müzik sanatçısı Cardi B, Pitch Perfect filminde ‘Fat Amy’ karakterini canlandıran Rebel Wilson ve sör Anthony Hopkins, Alexa’nın yerine geçerek, insanların sorduğu sorulara kendi bildikleri şekilde yanıt veriyor.

Başka bir eğlenceli reklam daha seyretmek isterseniz Peter Dinklage ve Morgan Freeman’ı rap kapışmasında karşı karşıya geldiği, aynı reklamda Doridos ve Mountain Dew markalarının tanıtıldığı Super Bowl reklama göz atabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Türk Hava Yolları’nın Super Bowl’da Yayınlanan Reklam Filmi Geliştiricisinin İnternet Bağlantı Hızıyla Dalga Geçen Robot →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.