Ünlü Müzisyenlere Ait Fontlarla Tasarımlarınıza Renk Katın

Grafik Tasarım, Projeler 11 Nis 2018
Ünlü Müzisyenlere Ait Fontlarla Tasarımlarınıza Renk Katın

Tasarımlarınıza, David Bowie, John Lennon gibi efsanevi müzisyenlerin el yazılarını taklit eden fontlarla renk katabilirsiniz.

Tasarımlarınıza daha kişisel bir dokunuş katmak isteyen biriyseniz, el yazılarını taklit eden fontları kullanıyor olabilirsiniz. Fransa’dan yaratıcı ikili Nicolas Damiens ve Julien Sens; efsanevi müzisyen ve şarkı sözü yazarları David Bowie, John Lennon, Kurt Cobain, Leonard Cohen ve Serge Gainsbourg’un el yazılarını tasarımlarda kullanılabilecek fontlar haline getirdi.

Damiens ve Sens “Songwriters Fonts” projesini hayata geçirmek için söz yazarlarının el yazmalarını inceledi, analiz etti ve onların harflerine benzer font karakterleri elde etti. Projeye ait tüm fontlar, kişisel kullanım amacıyla tasarımcıların web sitesi songwriterfonts.com adresinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. Ayrıca, görsellerin altında yer alan linkleri kullanarak da fontları indirebilirsiniz.

(Güncelleme: Proje, telif hakkı yüzünden iptal edildi. Damiens ve Sens, web sitesi üzerinden bir veda mesajı yayınladı)

David


John


Kurt


Leonard


Serge

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Bisiklet Markasından Otomobillere İmalı Mesaj Vine’a Alternatif Video Uygulaması: Oevo →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.