Ülker Twitter Kampanyası: #MutluEtMutluOl

Ülker Twitter Kampanyası: #MutluEtMutluOl

Her yıl Kasım ayının üçüncü Perşembesi’ni “Mutlu Et Mutlu Ol” günü ilan eden Ülker, bu özel günü Twitter kampanyası ile duyuruyor.

1944 yılından bu yana tüketicileri ile buluşan Ülker, 70. yılını iyiliğe ve mutluluğa vurgu yapan eğlenceli bir kampanya ile kutluyor. Güzel bir yaşamın en basit formülü olan “Mutlu et, mutlu ol” sloganı ile yola çıkan Ülker, her yıl Kasım ayının üçüncü Perşembesini mutlu etme günü ilan ediyor. Kampanyaya göre her yıl bu günde Ülker’in tüm çalışanları, küçük iyiliklerle etraflarındaki insanları mutlu edecek.

Tüm Yıldız Holding çalışanlarının da içinde bulunduğu bir mutluluk hareketine dönüşmesi hedeflenen bu girişim, Ülker tüketicilerine ise gerçekleştirilen açıkhava etkinlikleri ve sosyal medyada hayata geçirilen Twitter kampanyası ile duyuruluyor.

ülker twitter kampanyası

Manajans JWT imzalı projenin Twitter kampanyasında bir mikrosite aracılığı ile kullanıcılara ulaşıyor. Ülker ürünlerinin sosyal medya sayfalarında yapılan duyurularla kullanıcılar mikrositeye yönlendiriliyor. Buarada Twitter ile kampanyaya bağlanan kullanıcılar bir Ülker ürünü seçerek diledikleri arkadaşına tweet atıyor.  Her birinde küçük bir mutluluk anı gizli bu ürünler kocaman bir havuzda birikiyor ve sayıları 70.000’e ulaştığında çekiliş başlıyor. 7 gün boyunca her gün tam 1000 kişi bu ürünlerle dolu Mutlu Bir An kutusu kazanıyor.

Mikrositede ayrıca Ülker çalışanlarından, “Mutlu Et, Mutlu Ol” günü kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerden fotoğraf ve videolar bulunurken, kullanıcıların gönderdiği tweetler de yer alıyor.

 
Siz de bu güzel günde etrafınızdaki insanları küçük iyiliklerle mutlu edebilir ve Mutlu Et Mutlu Ol mikrositesi üzerinden kampanyaya katılarak arkadaşlarınıza sürpriz hediye kazandırabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Volkswagen Sosyal Test Sürüşü: #PoloTag İllüstrasyon Teknikleri Kullanan Web Sitesi Örnekleri →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.