Ucuza Uçak Bileti Alınabilen Bölge

Ucuza Uçak Bileti Alınabilen Bölge

Havayolları şirketi Sky Airline, Arjantin içinde yer alan fakat Şili toprağı sayılan yeri, insanların ucuza uçak bileti alacakları bir alana dönüştürdü.

Arjantinlilerin en sık seyahat ettiği yer ne Miami ne de Rio de Janeiro. Alışveriş turizminin yoğun olduğu Şili. Bunun sebebi ise ayakkabıdan çantaya, giysiden teknolojik ürünlerden birçok şeyin fiyatının yarı yarıya olması. Bu sebeple Arjantinliler, her gün Şili’ye uçak yolculuğu yapıyor. Ancak, uçak biletlerinin fiyatları biraz pahalı. Bunu değiştirmek isteyen Sky Airline, Buenos Aires’te yer alan fakat yasal olarak Şili toprağı sayılan Şili konsolosluğu çevresini, insanların Şili fiyatlarıyla indirimli uçak bileti alabildiği bir bölgeye dönüştürdü.

Grey Chile’yle birlikte hazırlanan “Low Cost Zone” dijital kampanyası, 1 hafta önceden yalnızca Arjantinlileri hedef alarak başlatıldı. Aktivasyon gününde, Şili konsolosluğunun çevresi sinyal teknolojisiyle yakın civarda bulunan kişilerin akıllı telefonlara bildirimler gönderen bir bölge haline getirildi. İnsanlar GPS yardımıyla daha ucuz fiyatlara sahip Şili bölgesine ulaştı. Telefonlar Şili bölgesi içinde tutulduğunda indirimli bilet fiyatları gösterilirken, Arjantin tarafına geçirildiğinde daha yüksek bilet fiyatları cihaz ekranlarına yansıdı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Heinz'ın Hedef Şaşırtan Sosyal Medya Kampanyası Levi’s 501 Günü →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.