Uber Logosunu Ve Marka Kimliğini Yeniledi!

Grafik Tasarım, Projeler 03 Şub 2016
Uber Logosunu Ve Marka Kimliğini Yeniledi!

Uber’in CEO’su Travis Kalanick, markanın logosunu ve kimliğini baştan aşağı yenilediklerini duyurdu.

Kullanıcı sayısını her geçen gün artırarak büyümeye devam eden Uber, bu büyümeye bir ivme kazandırmak amacıyla marka kimliğini baştan aşağı yenileyerek, yeni bir döneme adım attı. Yeni logosunun daha sağlam, güçlü ve erkeksi olduğunu vurgulayan Uber, başarılı girişimin artık olgunlaştığını ve bu doğrultuda markanın yeniden konumlandırıldığını belirtti.

Uber, bir süredir kullandığı özgün yazı tipine sahip logosunu kırparak yeni bir sans serif fontu ile karşımıza çıkıyor. Eski fonttaki kıvrımların kesilerek yeni fontun oluşturulduğu bir video yayınlayan marka, bu süreci uzatılan saçı olgunlaşınca kesmeye benzetmiş.

uber yeni logo

Mobil uygulamalardaki U harfinden oluşan ikonun yerine ise kullanıcılar ve partnerler için farklı renklerde olan iki farklı ikon yayınlandı.

uber logosu

Uber, teknoloji ve insan faktörünü bir araya getirdiğini vurgulayan Bitler ve Atomlar stratejisi doğrultusunda müşterilerin göreceği kurumsal kimliği ile insanlarla etkileşime geçtiği alanlardaki kimliğini ayırıyor. Uber böylece portfolyosuna ileriki süreçte daha fazla ürün eklenmesinin kolaylaşacağını söylüyor.

CEO Travis Kalanick tarafından duyurulan yenilikle birlikte Uber faaliyet gösterdiği her bir ülke için de siyah-beyaz tasarımlar yerine yumuşatılmış renkler kullanacak. Kalanic, ülkelerdeki kimlikleri karşılamak için mimari, tekstil, doğal manzara, sanat, moda, insanlar ve daha fazlası üzerinde aylardır araştırma yapıldığını belirtti.

 
Bugün 68 ülkede 400’ün üzerinde şehirde faaliyetlerini sürdüren Uber, yenilenen kimliği ile birlikte büyümeye devam edeceğinin ve kullanıcılara yeni hizmetler sunacağının da ipucunu verdi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← İzmirlilerin Kalbi Folkart İle Yükseklerde Atıyor! Delightful Stories: Görme Engelli Sörfçünün Dalgalarla Dansı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.