Twitter’ın Yeni Reklam Aracı Promote Mode Nedir?

Twitter’ın Yeni Reklam Aracı Promote Mode Nedir?

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin kullanabileceği “Twitter Promote Mode” getirdiği otomatik çözümle Twitter reklamları karmaşasını azaltıyor.

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin yanı sıra, reklam ajanslarının da kullanabileceği ‘Twitter Promote Mode” (Tanıtım Modu) aracı, Twitter’ın reklam alanında kullanıcılara kolaylık sağlayan, yeni ve ücretli aracı. Aylık 99 dolar üyelik bedeli talep eden araç, bu yılın yaz aylarından beri test ediliyordu.

Promote Mode, marka ve ürünlerinin tanıtımını otomatikleştirilmiş bir şekilde yapmak isteyenler için oldukça faydalı bir reklam çözümü. Twitter mobil uygulamasının son sürümüyle birlikte şu an yalnızca Amerika ve Birleşik Krallık’ta kullanılabilen Promote Mode, kullanıcıların gün içinde paylaştığı; retweet, yanıtlar ve alıntılar dahil olmak üzere, Twitter kalite filtrelemesinden geçen ilk 10 tweet’i tanıtmasını sağlıyor.

Twitter’a göre, 2.000 takipçili hesaplar, Promote Mode’dan en çok verimi alacak hesaplar arasında yer alıyor. 2.000 takipçiye sahip bir hesap, bu mod sayesinde 30.000 ilave kişiye ulaşacak ve her ay 30 takipçi kazanacak. Yeni gelen takipçiler, Promote Mode’da her biri için otomatik olarak ayarlanan, Promoted Account (Tanıtım Hesapları) reklamlarına otomatik olarak eklenecek.

Tüm süreç otomatik bir şekilde ilerlerken, kullanıcılar istedikleri zaman tweet’lerindeki tanıtımı durdurup yeniden devam ettirebilecek. Bunların yanı sıra, tweet hedef kitlesi belirlemek için; 5 ilgi alanı, seçilmiş ülke için konum ya da bölge ekleyebilecekler.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Facebook'un Mesajlaşmanın Günümüzdeki Önemini Yansıtan Raporu Google, Mobil Alışveriş Paneli Deneyimini Geliştiriyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.