Twitter’dan 6 Saniyelik Reklam Hizmeti: Fuel

Twitter’dan 6 Saniyelik Reklam Hizmeti: Fuel

Twitter’ın yeni reklam stratejisinin bir parçası olan “Fuel”, 6 saniyelik kısa videoları içeriyor. 

Reklamverenlerin 6 saniyelik kısa reklamlar oluşturmasına fırsat veren ve YouTube’un bumper reklamlarını anımsatan Twitter’ın yeni hizmeti #Fuel, marka stratejilerine farklı bir ivme kazandırdı. Converse ve Macy’s’in 100’e yakın kampanyasıyla geçtiğimiz aylarda platformda test edilen Fuel, şimdiyse tüm işletmelerin kullanımına açılıyor.

Twitter’ın marka stratejisi yöneticisi Stacy Minero’nun blog post’unda paylaştığı yazıya göre Fuel; strateji, içerik ve video düzenleme açısından markalara farklı bir seçenek sunuyor. Twitter’ın reklamla ilgili hizmetleri Fuel’la sınırlı değil. Chatbot ve otomatik yanıt veren kampanyalar da yaratıcı beyinlere eşsiz deneyimler hazırlama fırsatı sunuyor.

Converse için platformda yer alan reklamlar TV reklamı gibi uzun formatta hazırlandı. Miley Cyrus ve Maisie Williams’ın yer aldığı reklam filmlerinin her biri en kısası 6 saniye olacak şekilde parçalara bölündü ve reklamların hepsi Twitter’da gösterildi.


Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Digital Health Summit 2017 İletişim Partneri Idecon Idea&Congress Oldu Play Store’a Uygulamayı İndirmeden Önce Deneme Özelliği Eklendi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.