Twitter Yeni Web Tasarımını Yayına Alıyor!

Projeler, Web siteleri 14 Oca 2014
Twitter Yeni Web Tasarımını Yayına Alıyor!

Twitter birkaç aydır test aşamasında olan yeni masaüstü web tasarımını yayına aldığını duyurdu.

Geçtiğimiz Kasım ayından bu yana yeni web tasarımını test eden Twitter, kullanıcıların yeni web arayüzüne sırayla geçirilmeye başlandığını duyurdu. Kullanıcı deneyimine önem vererek yola çıkan sosyal paylaşım platformu, yeni web tasarımı ile iOS ve Android uygulamalarına benzer bir model kullanıyor.

Özgün ve tazelenmiş görünümü ile yeni arayüz, daha akıcı ve kişisel olabilecek şekilde düşünülmüş. Ekranın üzerinde bulunan menüde yine Anasayfa, Bağlan, Keşfet ve Ben seçenekleri kullanılmış. Burada Twitter’ın eski koyu renk tasarımından arınıp beyaz ve açık gri tercihi ile görünümü ferahlatmış olduğu dikkat çekiyor.

Yeni tasarımda kullanıcı profili ana ekranda sol tarafta görünüyor ve altında eskisi gibi öneriler ile trendler yer alıyor. Haber akışını da geniş ve rahat bir forma sokan Twitter bu yeni dizayn ile daha çok veriyi daha geniş bir şekilde sunmayı amaçlamış görünüyor.

twitter yeni tasarım

Twitter web görünümde yaptığı değişiklik ile kullanıcıların daha hızlı ve rahat bir şekilde tweet atabilmelerini ve aynı ekranda daha fazla işlem yapabilmelerini sağlarken; kullanışlılık ve sadelik trendine adım atan bir başka marka olmuş.

Twitter yeni web tasarımının mobil uygulamasının görünümüne yakın olması da ve kullanılan pastel renkler ile yeni yüz ferah bir görünüme kavuşmuş.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Fiat İnteraktif 2014 Takvimi Mixx Awards Kampanyası: Dijitalin Atası Sen Ol! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.