Twitter Üniversite Kuruyor!

Twitter Üniversite Kuruyor!

Geçtiğimiz hafta eğitim firması Marakana’yı satın aldığını duyuran Twitter; mühendislik personeline dünya standartlarında teknik eğitim sağlamak amacıyla Twitter Üniversitesi kurmayı amaçlıyor.

Birkaç aydır Marakana firmasıyla anlaşarak şirket içi eğitimler düzenleyen Twitter; firmanın teknik uzmanlığının kendilerini etkilemesi üzerine firmayı satın alarak kendi bünyesinde çalışanları eğitmesine karar verdi.

Twitter Üniversitesi’nin kurulacağı bilgisini blog yazısında duyuran Twitter alışanı Chris Fry; Twitter’ın mühendislik çalışmaları açısından dünyanın en iyi yeri olmasını hedeflediklerini belirtti. Fry ayrıca kendilerine eğitim veren Marakana firmasının kurucuları Marko Gargenta ve Sasa Gargenta’nın; eğitim konusundaki yaklaşımları, teknik bilgileri ve fikirlerinden oldukça etkilendiklerini vurguladı.

Kuracağı bu üniversite ile birlikte Twitter, çalışanlarına sunduğu teknik eğitimleri daha da arttıracak ve tek bir çatı altında toplayarak daha sistemli bir hale sokacak. Şimdilik sadece Twitter mühendislerine hizmet verecek olan üniversite önümüzdeki günlerde kendi ekibi dışındakilere de de kaynaklarını açarak herkesin faydalanmasını sağlayacak.

Twitter Üniversitesi hakkındaki gelişmeleri Twitter hesabından takip edebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Facebook Reklamlarında Shutterstock Görselleri Kullanılacak! Facebook Jibbigo Uygulamasını Satın Aldı! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.