Twitter, Russia Today ve Sputnik’in Reklam Faaliyetlerini Yasakladı

Twitter, Russia Today ve Sputnik’in Reklam Faaliyetlerini Yasakladı

Twitter, 2016’da gerçekleşen Amerika seçimlerine müdahale ettiği gerekçesiyle Russia Today ve Sputnik’in platformdaki reklam faaliyetlerini durduğunu açıkladı.

Russia Today (RT) ve Sputnik, Rusya hükümeti adına 2016 yılı Amerika başkanlık seçimlerine müdahale etme girişiminde bulundukları gerekçesiyle Twitter tarafından yasaklandı.

Her iki medya kuruluşunun da seçimlere müdahale ettiği Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin kişisel hesabından attığı tweet’le onaylandı. Yalnızca reklam yayınlama faaliyetleri durdurulan medya şirketlerinin hesapları, sosyal ağın kurallarına uydukları müddetçe Twitter’da aktif kalmaya devam edecek.

Sosyal ağ, Russia Today’in şimdiye kadarki reklam projelerinden kazandığı 1.9 milyon doları da platformdaki sivil katılımları ve seçim çalışmalarını fonlanmak için kullanacak. Twitter, önümüzdeki günlerde konuyla ilgili daha fazla açıklama yapılacağını belirtti.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Stranger Things'in 2. Sezonunda İzleyiciyi 80’lere Götüren 6 Marka Türkiye’nin Yerli Mobil Arama Motoru Yaani Tanıtıldı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.