Dünyanın İlk Twitter Oteli Açıldı!

Dünyanın İlk Twitter Oteli Açıldı!

İspanya’daki Uluslararası Meliá Otelleri, artan çeşitlilik ve müşteri talepleri nedeniyle yeni bir program açıklayarak dünyanın ilk Twitter oteli Sol Wave House’un açıldığını duyurdu.

Sosyal medya bağımlısı müşteriler arasındaki etkileşimi kolaylaştırmak ve yeni bir deneyim yaşatmak amacıyla oluşturulan konsept sayesinde; otelde konaklayan gençler birbiri ile iletişime geçerek fotoğraf veya videolar paylaşabiliyor ya da organizasyonlar yapabiliyor.

Açıldığı günden bu yana deniz manzarası, çağdaş tasarımı ve 184 odası ile konuklarına hizmet veren otelde; Twitter konsepti ile hazırlanmış #TwitterPartySuites adında en fazla 4 kişilik odalar bulunuyor. Her Cuma günü #TwitterPoolParty hashtagi ile parti verilen otelde,  #SocialWave adındaki hizmet ile de konukların birbiri ile bağlantı kurmasına imkân sağlanıyor.

Ayrıca konuklar #FillMyFridge hashtag’i ile yemek ve içecek siparişi verebiliyor.

socialwave

Twitter üzerinden de @SolWaveHouse adıyla da müşterileri ile iletişimde olan otel; sosyal paylaşım ağlarının kullanımının turizm sektörünü de etkilediğine dair bir kanıt niteliğinde…

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Foursquare Reklamları Türkiye’de! Facebook’a Gömülü Gönderi Özelliği Geldi →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.