Twitter Flood’ı Tweetstorm’la Kolaylaşıyor

Twitter Flood’ı Tweetstorm’la Kolaylaşıyor

Twitter, hikaye anlatmayı seven ve 280 karakterle yetinmeyenlerin yüzünü güldürecek “Tweetstorm” özelliğini yayınlamaya başladı.

Twitter, birbiriyle bağlantılı tweet’ler hazırlamayı kolaylaştırmak için platforma yeni bir buton eklemeye karar verdi. Tweet düzenleme bölümüne eklenen + simgesi, mesaj dizisi yaratmayı ya da yaygın adıyla “flood” yapmayı kolaylaştıracak.

280 karaktere sığmayan uzun hikayeler anlatmak isteyenlerin fazlasıyla işine yarayacak olan “Tweetstorm” (Tweet Fırtınası) özelliği sayesinde, paylaşmayı düşündüğünüz bir konu hakkında istediğiniz sıraya göre dizgi halinde tweet’ler hazırlayabileceksiniz.

Bağlantılı tweet’ler yaratmak için kullanıcıların tweet düzenleme ekranının sağ alt köşesinde yer alan + butonuna basması gerekecek. +’ya bastıkça bir sonraki tweet hazırlanacak ve böylece, anlatılmak istenen hikaye, sonraki tweet’lerde de devam edecek.

Kullanıcı, “Bu Dizgiyi Göster” (Show This Thread) seçeneğiyle birlikte hazırlanan tweet’leri baştan sonra kadar görüntüleyebilecek ve yazdıkları üstünde çeşitli düzenlemeler yapabilecek.

Twitter yetkilileri, + butonuyla ana tweet altına bir seferde 25 tweet eklenebileceğini belirtiyor. 25 tweet tamamlandıktan sonra “Başka Bir Tweet Ekle” (Add Another Tweet) butonuna basarsanız orijinal tweet’iniz altına 25 ekstra tweet daha ekleyebileceksiniz. Sonsuz bir döngü yaratabilecek bu özelliğe, insanların kullanış biçimine göre zaman içinde çeşitli kısıtlamalar getirilebilir.

Son iOS ve Android güncellemesiyle uygulamaya açılan yeni özellik, ülkemizde de kullanılabiliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Dünyanın En Küçük KFC Restoranı Açıldı! Dürtme Butonu Facebook’a Geri mi Dönüyor? →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.