Twitter’da Alışveriş Devri Başlıyor

Twitter’da Alışveriş Devri Başlıyor

Ürün tanıtımı yapılan tweetlere “Satın Al” butonunun gelmesi ile birlikte Twitter’da alışveriş devri başlıyor.

Ocak ayından bu yana eticaret konusunda girişimlere başladığı konuşulan Twitter, mobil uygulamalarındaki tweetlere “Satın Al” (Buy Now)butonu yerleştirmeye başladı. Uygulama ile birlikte kullanıcılara Twitter’da gezinirken karşılarına çıkan ve beğendikleri ürünü hızlı bir şekilde almalarına yardımcı olmayı amaçlayan platform, projede Fancy.com ile işbirliği yapıyor.

Henüz geliştirilme aşamasında olan özellik birkaç tweet ile denenmeye başladı bile. Kullanıcılar “Satın Al” butonuna tıkladıklarında şimdilik Fancy web sitesine yönlendiriliyor. Uygulamanın önümüzdeki günlerde kapsamının genişleterek farklı alışveriş siteleri ve markalar için hizmet vermesi bekleniyor.

twitter satın al butonu

Wall Street Journall’ın haberine göre Twitter alışveriş uygulamasının ardından farklı reklam modellerine de geçiş yapabilecek. Önümüzdeki dönemlerde kullanıcılar “Satın Al” butonunun dışında “İndir” (Download) ya da “Arama Yap” (Click to Call) butonları ile karşılaşabilecek.

Twitter’ın bu hamlesi ilk değil. Geçtiğimiz günlerde popüler alışveriş sitesi Amazon da Twitter üzerinden alışverişin yolunu açmış ve #AmazonCart uygulaması ile büyük ilgi toplamıştı.

Twitter’ın kolay alışveriş özelliğinin kapsamı ve kullanıcılara tam olarak ne zaman açılacağı konusunda ise henüz net bir bilgi verilmiş değil.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Google'dan Yeni Bir Oyun: Smarty Pins Google Online Müzik Servisi Songza’yı Satın Aldı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.