Twitter Algoritmasını Değiştiriyor!

Twitter Algoritmasını Değiştiriyor!

Twitter timeline algoritmasını kullanıcıların ilgi alanlarına göre, öncelikle en iyi tweetleri gösterecek şekilde değiştiriyor.

Twitter, kullanıcıların takip ettikleri kişilerin tweetlerini kaçırmaması için yeni bir algoritma hayata geçiriyor. Tweetleri timeline’da kronolojik sıralama ile gösteren platform, yeni algoritması ile birlikte kullanıcıların ilgi alanlarına ve en iyi tweetlere odaklanacak.

Aylık 320 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Twitter, daha önce test amacıyla belirli bir grubun kullanımına yeni zaman tünelini açmış ve Facebook’a benzediği konusunda kullanıcıların tepkisini çekmişti. Algoritmasında yeni bir düzenlemeye giden platform, yeni algoritmasını kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Twitter’ın yeni timeline’na geçmek için kullanıcılar Ayarlar bölümünde “Öncelikle En İyi Tweetleri Göster” özelliği aktif hale getirecek. Bir süre sonra Twitter, timeline’da yer alan tweetleri kullanıcıların ilgilerine göre ve en iyi tweetler en üstte olacak şekilde sıralayacak. Diğer tweetler ise bu bölümün alt kısmında yer alacak.

Twitter bu özelliğini yapılacak testlerin ardından önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara açacak. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Perakende Zinciri Enplus’ın Dijital Ajansı Red And Grey Oldu! Webtures’tan Swarm İle Gerilla Pazarlama Projesi: Webtures Mobile →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.