Türkiye’den İngiltere’ye Halloween Çıkartması

Türkiye’den İngiltere’ye Halloween Çıkartması

Kervan Gıda bünyesindeki yumuşak şeker markası Bebeto, Taste of Halloween projesiyle UK bölgesindeki bilinirliğini artırdı.

31 Ekim Cadılar Bayramı gününe özel gerçekleştirilen Taste of Halloween Sosyal Medya Projesi’nde, oluşturulan şablonlar ve anlık görsel manipülasyonlarla UK bölgesindeki hedef kitleye ulaşıldı. Bölgedeki Influencer’ların ve son kullanıcıların Instagram sayfalarındaki Halloween konseptli fotoğrafları bal kabağı, cadı, vampir, zombi vb. konseptlerle daha şirin ve daha komik bir hale getiren Bebeto, sürecin öncesi, şimdisi ve sonrası için Tam Otomatik reklam ajansından destek aldı.

194 Bin erişim, 221 Bin gösterim alan kampanya, bütçesel anlamda oldukça küçük bir destekle projelendirilmiş. Buna rağmen şaşırtıcı bir başarı göstermiş. Influencer’lara gönüllü paylaşım yaptırmasıysa en öne çıkan tarafı. Bu rakamların hedef kitlesel dağılımda tam olması gerektiği gibi görünmesiyse ajansın başarısını öne çıkartmakta. Oranlar şöyle: 13-17 yaş arasına %74, 18-24 yaş arasına %14, 25 + yaşa ise %12’lik bir ulaşım söz konusu.


 

 

 
 

 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 

 

 

 
 

 
 

 

 

Tam Otomatik’ten UK’e, @bebeto_uk için Halloween çıkartması yaptık. #agency #design #creative #art #advertising #halloween

Tam Otomatik (@tam_otomatik)’in paylaştığı bir gönderi ()

Tam Otomatik Reklam Ajansı uluslararası çalışan yerli sermayeli bir butik ajans olma özelliğiyle dikkat çekiyor. Türkiye’ye yönelik iletişimlerinin yanı sıra UK, MENA ve Fransa bölgelerinde de faaliyet gösteren Tam Otomatik; Kervan Gıda, TÜSİAD ve Trend Micro markaları için hem Türkiye hem de Türkiye dışına yönelik sosyal medya iletişimi gerçekleştiriyor. Bunun dışında GSK, Pınar ve Cinemaximum gibi büyük isimler için hem standart hem de proje odaklı sosyal medya iletişimleri gerçekleştirmekte.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Designneuro’nun hazırladığı TaleWorlds ve Mount & Blade II: Bannerlord web siteleri yayında! Bizde Eğlence Moda →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.