Turkcell Web Sitesi Yenilendi

Projeler, Web siteleri 26 Kas 2013
Turkcell Web Sitesi Yenilendi
Turkcell, ayda 10 milyondan fazla ziyaretçiye ulaşan dijital kanalları arasında en önemli yere sahip olan web sitesi “Turkcell.com.tr“nin içerik ve tasarımının yenilendiğini duyurdu.

Turkcell tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen web siteleri arasında ilk 25’te bulunan “Turkcell.com.tr”, müşteri ihtiyaç ve taleplerine odaklanan şeffaf, kolay ve kişisel hizmet anlayışıyla yeniden tasarlandı.

Kullanıcı deneyimi odaklı yaklaşımla daha sade ve kolay bir arayüze sahip olarak tasarlanan web sitesi, Turkcell’lilerin hayatını daha da kolaylaştıracak birçok özellikle zenginleşti. Ziyaretçilerinin yüzde 35’ini mobil internet kullanıcılarının oluşturduğu “Turkcell.com.tr” yeni yapısıyla bilgisayar, tablet ya da akıllı telefonlardan ziyaret edildiğinde tamamen aynı deneyimin yaşanmasını sağlıyor.

Yenileme kapsamında müşterilerin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda yeniden yapılandırılan web sitesini kullanan Turkcell’liler kendilerine özel teklif ve kampanyalarla karşılaşacak, kendi profil fotoğrafları ile kişiselleştirdikleri “Hesabım” bölümünden hatlarıyla ilgili tüm işlemleri yapabilecek, geçmiş faturaları ve güncel kullanımları hakkında detaylı bilgileri özet grafiklerle kolayca inceleyebilecek, “Ana İletişim Hattı” özelliği ile tüm hatlarını bir arada yönetebilecek.

turkcell yeni web sitesi
Açıklamada yer alan bilgilere göre, video izleme alışkanlıklarının her geçen gün daha da güçlenmesiyle birlikte “Turkcell.com.tr”nin içeriği de birçok işlem ve özelliğin videolarla anlatıldığı şekilde düzenlendi. Böylece müşteriler yaşadıkları problemleri “Nasıl yaparım?” videolarını izleyerek kolayca çözüme kavuştururken isteyen müşterilerin “Canlı Yardım” bölümünü kullanarak web sayfasından ayrılmadan gerçek bir müşteri temsilcisiyle görüşmesi de mümkün olacak.

Turkcell’lilerin aylık ortalama 50 milyon işlem gerçekleştirdiği “Turkcell.com.tr”den servislerin yanı sıra kontratlı ve kontratsız cihazlar da kolayca satın alınabiliyor.

turkcell web sitesi screenshot
Turkcell Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, yenilenen web sitesinin merkezinde kullanıcıların olduğunu ve “Turkcell.com.tr”nin kişiye özel bir deneyim sunmak için baştan sona yeniden tasarlandığını belirtti.

Kuruöz, Turkcell’in bugün milyonlarca müşterisine iletişim ve teknoloji hizmeti götürdüğüne işaret ederek, “Bu hizmetleri götürürken de pek çok kanaldan hizmet veriyor. Bayilerimiz var, çağrı merkezimiz var, tabii ki en önemli kanallarımızdan birisi de internet. Çünkü internet herkes için en erişilebilir olan ve en kolay kullanılabilen kanal. Yeni Turkcell.com.tr ile hedeflediğimiz en önemli şey, müşterilerimize daha yakın ve her yerden erişilebilir olarak en zengin içeriği en kolay kullanımla birlikte sunmak. Bu yüzden yeni web sitemizi ‘Turkcell’e giden en kısa yol’ şeklinde özetliyoruz” ifadelerini kullandı.

(AA)

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Vakıfbank Facebook Kampanyası: Aileler Kapışıyor İddaa Facebook Kampanyası: Totemini Anlat →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.