Turkcell Superonline’dan Custom Gadget Projesi

Projeler, Web siteleri 25 Şub 2014
Turkcell Superonline’dan Custom Gadget Projesi

Youtube gadget kanalının açılışını yapan Turkcell Superonline, Hayrettin’li video ile ilk custom gadget projesini gerçekleştirdi.

Türkiye’de Youtube gadget kanalını kullanmaya başlayan ilk markalardan biri olan Turkcell Superonline, açılışı popüler internet fenomeni Hayrettin’in bulunduğu proje ile yaptı. Işık hızında fiber internetin önemini vurgulayan marka, Youtube kanalını açanları eğlenceli bir video ile karşılıyor.

Turkcell Superonline Youtube kanalını bugünlerde açanlar eğlenceli bir video ile karşılanıyor. Hayrettin’in yavaş internet ile imtihanını konu alan videoda internet hızına sinirlenerek ekranı balyozla kıran karakter, Turkcell Superonline’a geçtikten sonra istediği kalitede kesintisiz video izlemenin keyfini çıkarıyor.

turkcell superonline custom gadget

Pharos Digital imzası taşıyan proje, oluşturulan optik illüzyon sayesinde kullanıcıları şaşırtıyor. Prodüksiyonunu Vana Film’in üstlendiği projenin çekimlerinde Youtube arayüzünün fiziksel kopyasının gerçek maketi üretilerek Green Screen’e uygun hale getirilmiş. Çekimler sırasında ayrıca Hayrettin’in uçuyormuş gibi görünmesini sağlamak için ise çelik iplerden oluşan özel bir askı ve ray sistemi kullanılmış. Hazırlanan video ise HTML5 teknolojisi kullanılarak Youtube özelinde hazırlanan mikrosite ile entegre hale getirilmiş.

turkcell superonline custom gadget youtube

Daha önce Magnum tarafından hayata geçirilen Orlando Bloom ve Selma Ergeç’li filmin ardından Türkiye’deki ikinci Custom Gadget uygulaması olan Turkcell Superonline projesi kendi alanında ise Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Mazda Facebook Kampanyası: Mazda Shop Coca-Cola Virali: Social Media Guard →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.