Turkcell İle Seamless’tan Başarılı Mobil Reklam Kampanyası: Kim Aramış?

Ajans Haberleri, Haberler 05 Kas 2014
Turkcell İle Seamless’tan Başarılı Mobil Reklam Kampanyası: Kim Aramış?

Turkcell ve mobilike grubunun yeni şirketi seamless’ın gerçekleştirdiği “Kim Aramış?” kampanyası, mobil uygulamalarda kullanıcıları rahatsız etmeden reklam yapmak konusunda başarı sağladı.

Turkcell, seamless platformunun TargetSense™ hedeflemeleriyle gerçekleştirilen reklam kampanyalarında doğru zamanda, doğru kişiye, doğru içerik ile ulaştı. Yardımcı ajansı Mindshare olan “Kim Aramış?” kampanyasında, gün içerisinde elden düşmeyen akıllı telefonların şarjlarının kısa sürede tükenmesi sorunu ele alındı.

Turkcell, “Kim Aramış?” ile bu soruna seamless platformu aracılığı ile bir çözüm getirdi. “Kim Aramış?” servisinin aboneleri telefonları kapalı olduğunda; kendilerine hangi numaranın, ne zaman, hangi tarihte ve günde kaç defa ulaşmak istediği bilgilerine telefonlarını açtıklarında gönderilen SMS ile ulaştı. “Kim Aramış?” servisinin tanıtılması ve servisin abone sayısının arttırılması amacıyla uygun formatta bir reklam kampanyası hazırlandı. Buna göre, seamless platformuna ait TargetSense™ teknolojisinin batarya durumu hedeflemesi ile premium mecralarda gezinen ve şarj seviyesi %20’nin altında olan mobil kullanıcılar hedeflenerek onlara “Kim Aramış?” servisinin tanıtımı için hazırlanan tam sayfa bir banner gösterimi yapıldı. Kullanıcılar banner’a dokunduklarında, direkt olarak servis üyeliği önerildi.

turkcell seamless mobil kampanya

“Kim Aramış?” reklam kampanyası sonucunda servisin abone sayısı artarken bu reklam kampanyasının diğer benzer kampanyalara göre %25 daha etkili bir performans gösterdiği belirlendi. Akıllı telefon kullanıcıları 84 bin defa çıkan banner’a dokunurken 4 milyon batarya seviyesi uyarısı görüntülendi. Türkiye’de ilk defa yapılan TargetSense™ batarya durumu hedeflemesi ile Turkcell’in hedef kitlesine yüzde yüz ulaşımı sağlandı.

seamless platformunun gelişmiş teknolojisi ile hazırlanan bu reklam kampanyası ile mobilike ve Mindshare, 2013 IAB Mixx Awards’ta Mobil Kampanyalar kategorisinde Altın Mixx ödülü ödülünün sahibi oldu.

seamless platformundan faydalanmak isteyen yayıncıların, goseamless.com adresinden Android ve iOS SDK’sını indirmeleri ve uygulamalarına entegre etmeleri yeterli.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Finansbank’ın Sosyal Medya Ajansı Wox Digital Oldu! Google, Gmail’in Yerini Alacak Mail Uygulaması Inbox’ı Tanıttı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.