TSRRF Hackathon

TSRRF Hackathon

ABD İstanbul Başkonsolosluğu ve Yaratıcı Fikirler Enstitüsü işbirliği ile düzenlenen TSRRF Hackathon 20-22 Haziran tarihlerinde Galata Rum Okulu’nda gerçekleşecek.

Türkiye’deki yenilik geliştirme ve yatırımcılık kültürüne teşvik amacıyla düzenlenen etkinlik 100 yaratıcı katılımcı ile 48 saat boyunca geliştirilen yaratıcı işlere ev sahipliği yapacak. Hackathonda yarışacak olan yazılım, tasarım, mühendislik ve mimarlık gibi alanlardaki profesyoneller dışında farklı sektörlerde yer alan üst düzey yöneticiler, yatırımcılar, kanaat önderleri ve sivil toplum liderleri de bir araya gelecek.

TSRRF Hackathon’da katılımcılar 2 gün boyunca yazılım ve donanım prototipleri ile iş modelleri geliştirecek. Kurumsal şirketlerin karşılaştığı ana zorluklar olarak nitelendirilebilecek su ve enerji kaynaklarını koruma, trafik, atık gibi sorunlara çözüm üretmek amacındaki etkinliğin teması ise 20 Haziran’da paylaşılacak.

Hackathon sonunda iş dünyasının tecrübeli isimleri ve kanaat önderlerinden oluşacağı belirtilen jüri tarafından seçilecek olan yaratıcı projeler ödüllendirilecek.

Başvuru için yaş sınırı olmayan etkinliğe bireysel ya da grup olarak 13 Haziran’a kadar başvuru yapabilirsiniz. Detaylı bilgi ve başvuru için TSSRF Hackathon web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Brandmarker Uluslararası Pazarlama İletişimi Kongresi UX Camp’14 →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.