Tribeca Film Festivali’nden Eğlenceli Bir Uygulama: ReActor

Tribeca Film Festivali’nden Eğlenceli Bir Uygulama: ReActor

Tribeca Film Festivali, ReActor adı altında dünyanın ilk bilgisayarlı oyunculuk deneyimini başlattı.

Tribeca Film Festivali, New York’un bazı bölgelerine yerleştirdiği dublaj makinesi ile yoldan geçenlere sevdikleri filmleri dublajlama imkanı veriyor. Uygulamada The Devil Wears Prada, Dirty Dancing, The Sixth Sense, When Harry Met Sally gibi filmlerin popüler sahnelerinin replikleri altyazılı olarak ekranda paylaşılıyor ve izleyici aynı sahneyi kendisi oynayarak, sergilediği performansa göre bir puan kazanıyor.

Projede kullanılan makine oyuncuların performansını hareket sensörleri, ses ve yüz tanıma teknolojileri ile değerlendiriyor. Dolayısıyla Tribeca ReActor’de oyuncular kadın ve erkek fark etmeksizin, ses ve mimik performanslarına göre puan kazanıyor. Belirli bir puana erişenler ise festivale bilet kazanma şansını yakalıyor.

JWT New York’un hazırladığı ve New Yorklular tarafından oldukça sevilen uygulama, sinema sektöründe yapılan en başarılı gerilla pazarlama çalışmaları arasına girecek gibi.

 
Bu yıl 15. kez gerçekleştirilecek olan Tribeca Film Festivali, 13-24 Eylül tarihleri arasında sinemaseverleri bir araya getirecek.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Uluslararası Af Örgütü’nden Dikkat Çeken Proje: #GayTurtle Sonic'den Instagram İçin Özel Tatlılar →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.