Toyota’dan Otomobilin İçinde Gibi Hissettiren Dergi Reklamı

Toyota’dan Otomobilin İçinde Gibi Hissettiren Dergi Reklamı

Japonyalı otomobil üreticisi, InStyle dergisinin Mart sayısında yer alacak duyulara hitap eden reklamıyla, yeni Camry’yi tanıtacak.

Duyusal reklam (sensory advertisement) formatını dergi sayfalarına taşıyan Toyota, yeni Camry’yi interaktif bir reklamla tanıtmaya hazırlanıyor. Kadın moda dergisi InStyle’ın Mart sayısında yer alacak reklam, okuyucuların 2018 model sedan Camry’nin kapılarını aralayıp, otomobilin içine girmelerini sağlıyor. Reklamda kullanılan görseller, sesler ve kokular, okuyucuya otomobilin sürücü koltuğuna geçtiği hissini yaşatıyor.

Başparmaklarını reklama yerleştirerek sensörlerin üstüne bastıran tüketiciler, gerçek bir Camry’nin kapısını açtıklarını deneyimleyecek. Kapı kulplarını tutarak iki yana çektiklerinde ise otomobilin içine girdiklerini hissedip yeni deri koltuk kokusunu alçak ve otomobilin içini detaylıca incelerken gösterge panelinde kendi kalp atışlarını görüntüleyebilecek.

Toyota ve Saatchi & Saatchi‘nin reklamı hazırlanması 6 ayı buldu. Bu yaratıcı 3B katlı sayfa reklamı, interaktif ve merak uyandıran reklam trendini takip eden türünün ilk örneği.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Audi RS5 Coupe’nin Ölüyü Bile Dirilten Sesi Sevgi Her Zaman Parayı Yener →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.