Terliklerin Kendi Kendini Park Ettiği Otel

Terliklerin Kendi Kendini Park Ettiği Otel

Nissan’ın kendi kendini park etme teknolojisi “ProPILOT”, Japonya’daki bir oteldeki eşyalara uygulandı.

Japon otomobil şirketi Nissan, kendi kendini park etme teknolojisi ProPILOT’ı Japonya’daki ProPILOT Park Ryokan isimli otele taşıdı.

Otel, Nissan’ın elektrikli ve kendi kendine gidebilen ‘LEAF’ araçlarını taklit eden eşyalarla dolduruldu. Oteldeki çoklu kamera sistemiyle donatılan ve kendi kendine hareket edebilen eşyalar oldukça dikkat çekici. Bir buton yardımıyla kendi yerlerini bulabilen terlikler, minderler, masa ve kumandanın yer aldığı, gücünü gelişmiş Nissan teknolojilerinden alan ProPILOT Park Ryokan oteli, Mart 2018’den itibaren ziyaretçilere açılacak.

Geleneksel Japon kültürünü yansıtan dekorasyona sahip otelde; alçak masalar, yer minderleri ve Tatami matları yer alıyor. Kendi kendine hareket edebilen ve park edebilen terlikler ve minderler, günümüzün otonom sürüş teknolojilerine dikkat çekmek için geliştirildi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Hibboux Sosyal Medya Çalışmaları İçin Red and Grey İle El Sıkıştı Twitter Fotoğraf Kırpma Özelliğini Geliştirdi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.