Tek Tekerlekli Motosiklet: RYNO

Tek Tekerlekli Motosiklet: RYNO

RYNO, tek tekerleği üzerinde denge sağlayarak yol alıyor ve şehir içi kısa mesafe ulaşımını kolaylaştırıyor.

Bilim-kurgu filmlerinden fırlamış bir görüntüye sahip RYNO, kişisel ulaşımı daha eğlenceli ve pratik hale getirmek için tasarlandı. 2013 yılına ait bu tasarım, ileri teknoloji ürünü, tek tekeri üzerinde denge sağlayabilen bir motosiklet.

Kompakt yapısıyla, yakın mesafe şehir içi ulaşımını kolaylaştıran RYNO’nun ağırlığı ise 72,5 kg. Motosiklet, 117 kg’a kadar ağırlığı kolayca taşıyabiliyor.

Tek şarjda 24 km yol gidebilen RYNO, saatte yalnızca 16 km hız yapabiliyor. Oldukça yavaş giden tek tekerlekli motosikletin yürüyüşten daha hızlı olduğu kesin. RYNO’nun hız yapmak gibi bir iddiası da yok. Bu sıra dışı motosikletin, yürüme ve bisikletle gidilebilen mesafeleri kısaltmak için tasarlandığını da belirtelim. Sürat yapabileceğiniz bir ulaşım aracı arıyorsanız, RYNO kesinlikle size göre değil.

İlk bakışta kullanması ve denge sağlaması zor gibi görüne RYNO, doğal hareket mekanizması kullanarak hızlanıyor, yavaşlıyor ve yönlendiriliyor. Ryde-Ex denge teknolojisinin yer aldığı motosiklet, sürücünün dengede kalmasına yardım ediyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Bisiklet Sürücülerinin Görünürlüğünü Artıran Manyetik Işık 3B Tasarımı Havada Çizim Yapmak Kadar Basitleştiren Cihaz →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.