Tasarım Neden Önemlidir?

Konular, Web Tasarım 17 May 2013
Tasarım Neden Önemlidir?

Tasarım bir ürünün her şeyi olmayabilir ama kötü tasarlanmış bir ürün şirketinizin başarısını negatif etkiler! 

New York’da bir tasarım stüdyosu olan FormNation’dan Jan Habraken’a göre girişimcilerin herhangi bir projeye başlamadan önce tasarımı mutlaka göz önüne almaları gerekiyor.

Fonksiyon ve tasarım aynı şekilde önemlidir.  

Girişimcilerin projelerini tüketiciye sunmadan önce bütün görünüşü, dolayısıyla tasarım öğelerini gözden geçirmeleri ve dikkatle planlamaları gerekiyor.  Richard Branson’un “Importance of Design” makalesine göre, işinizin tasarım gerektiren ürünleri  hakkında dikkate almanız gereken 3 ana madde var.

1. Müşterinize sunduğunuz ürün, sizin kim olduğunuzu gösterir.

Logonuz, ürünleriniz ve ambalajları, şirketiniz hakkında tüketiciye fikir verir. Müşterilerinizin sizi nasıl anladığını belirler. Örneğin, Apple tüketiciye ulaşmak için tasarımını kendisiyle özdeşleştirdi, böylece şirkete toplum üzerinde bir etki ve nitelik kazandırdı.

2. Estetik, ürün satışını artırır.

İyi tasarlanmış bir ürün ya da ürünün ambalajı, tüketici tarafından tercih edilme sebebi olabilir. Missouri Üniversite’sinde yapılan araştırmaya göre, bir restoran’da masa beklemek için süre geçirdiğiniz alanın kalitesinin, yiyeceğiniz yemeğin beklentisini artırdığı belirlenmiş.

Şekilli duvarlar ve dekoratif objeler müşterilerin dikkatini çekerken, kendi fiziksel kondisyonunuzun iyiliğini ürünleriniz ve pazarlama öğeleriniz için de göstermeniz gerekir. Daha çok fikir için rakiplerinizin neler yaptığına bakabilir ya da danışmanlardan destek alabilirsiniz.

3.  İyi tasarım müşterinin seçmesini kolaylaştırır.

Müşterilerin şikâyet ve yorumları dikkate alındığında, tasarım olarak sevilen ürünlerin daha çok kullanıldığı görülmüştür.

Kullanım koşullarının belirginleştirilmesi ve tüketiciye bilgi verilmesi, onların anlaması ve kullanımının kolaylaşması açısından da önemlidir.

A noktasından B noktasına en kolay ve en hızlı şekilde gitmek için doğru yol seçilmelidir. Tasarımlarınız aynı zamanda kullanışlı olmadır ki kullanıcıyı yormadan işlevini yürütebilsin…

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Sosyal Medya Reklamları 2013 Kobiler İçin Pazarlamanın Önemi →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.