Tarihi İnteraktif Hatıralarla Canlandıran Artırılmış Gerçeklik Uygulaması

Tarihi İnteraktif Hatıralarla Canlandıran Artırılmış Gerçeklik Uygulaması

Artırılmış gerçeklik uygulaması Nexto, tura çıkma konseptini oyunlaştırarak, turistlere tarihi yerler hakkında bilgi veriyor.

Seyahat etmeyi sevenler, çevredeki tarihi binaları görmeyi oyunlaştırmayla ilginç hale getiren, artırılmış gerçeklik dijital tur rehberini telefonlarına indirebilir. Nexto uygulaması, gezi sırasında ziyaret edilebilecek çeşitli yerleri listeliyor. Kullanıcı, bu yerlerin tarihini artırılmış gerçeklikle yerleştirilen görseller ve kısa sorulara verdiği yanıtlarla keşfedebiliyor.

Kullanıcı, sorulara verdiği doğru yanıtlarla puan kazanıyor ve daha çok yeri ziyaret edebiliyor. Puan arttıkça, o yerin tarihiyle ilgili sana hatıralar ekranda beliriyor ve kullanıcı bu hatıraları toplayıp gittiği her yere yanında götürebiliyor, kupalar kazanabiliyor. Uygulamanın hem iOS hem de Android sürümü bulunuyor. Nexto’nun geliştiricileri, yeni turlar yaratmak için kullanıcılardan tarihi yer tavsiyeleri göndermelerini de istiyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← 5 Dakikalık Lipton Reklamı, Yayında Bir Sorun Olduğunu Düşündürdü Bugatti Chiron mu Yoksa Volkswagen Golf mü? →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.