Tarihe Pencere Açan Artırılmış Gerçeklik Uygulaması: Timetraveler

Tarihe Pencere Açan Artırılmış Gerçeklik Uygulaması: Timetraveler

Artırılmış gerçeklik uygulaması Timetraveler ile mobil cihazlarınız tarihe açılan pencereye dönüşüyor.

Berlin Duvarı’nın yıkılmasının yıldönümü nedeniyle yayınlanan artırılmış gerçeklik uygulaması Timetraveler, mobil cihazlar üzerinden tarihi olayları gerçekleştiği alanda görüntülemenize imkan veriyor. Uygulama ile kullanıcılar GPS üzerinde belirtilen 11 bölgede yıllar önce çekilmiş fotoğraf ve videoları görüntüleyerek tarihi keşfediyor.

Berlin Duvarı’nın hikayesinin ve interaktif görüntülerinin yer aldığı Timetraveler uygulamasında, kullanıcılar Berlin’de tarihi bölgelerde gerçekleşen olayları an be an yaşama imkanı elde ediyor.

 
Medya inovasyon merkezi Babelsberg (MIZ) tarafından desteklenen artırılmış gerçeklik uygulaması, dünyanın en büyük artırılmış gerçeklik konferansı InsideAR’da sergilenecek. Berlin dışında daha fazla tarihi bölge için geliştirilmeyi bekleyen uygulama, tarihe bir köprü kurmak açısından önemli bir rehber olmaya hazırlanıyor.

Yolunuz Berlin’e düşerse Timetraveler uygulamasını ücretsiz olarak Google Play Store veya iTunes üzerinden indirerek, bu eşsiz deneyimi yaşayabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Ford İnteraktif Dergi İlanı Pizza Hut Marka Kimliğini Yeniledi →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.