Tamamı Sürdürülebilir Materyallerle Hazırlanan BMW i3 Kataloğu

Tamamı Sürdürülebilir Materyallerle Hazırlanan BMW i3 Kataloğu

Sürdürülebilir materyaller kullanılarak üretilen BMW i3 için hazırlanan çevre dostu katalog.

%100 elektrikli olduğu için fosil yakıta ihtiyaç duymayan ve havayı kirletmeyen BMW i3’ün üretiminde karbon fiber ve okaliptüs odunu gibi sürdürülebilir materyaller kullanılıyor. “Sürdürülebilirliğe böylesine önem veren bir modelin, kataloğu da aynı ölçüde çevreci olmalı” düşüncesinden yola çıkan BMW Israel, Gitam BBDO‘yla birlikte %100 çevre dostu bir katalog tasarladı.

Kataloğun sayfalarını hazırlamak için şehrin dört bir yanından geri dönüştürülmüş materyaller toplandı. Her bir sayfa; odun yongası, kauçuk, cam, yapay deri, teneke, mermer, saten kumaş, karton, kağıt ve hatta eski bir BMW billboardla hazırlandı. Ardından, içinde koyun yünü yer alan OSB (yönlendirilmiş yonga levha) kutulara yerleştirildi.

Kudüs, Tel Aviv ve Haifa’da yer alan BMW galerilerine dağıtılan katalog, BMW i3 satın alacak müşterilere de hediye edilecek.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Pasaportu ve Para Birimi Olan Plastik Adaları Sanat Galerisine Dönüştürülen Otoban →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.