Tadelle Çok Mecralı Reklam Kampanyası

Tadelle Çok Mecralı Reklam Kampanyası

Tadelle’nin hayata geçirdiği reklam kampanyası Vine fenomenleri Nejat Uygur ve Sina Özer başrolü ile sosyal medya ve geleneksel mecralarda gerçekleştirildi.

Sevilen çikolata markası Tadelle birkaç ay önce başlattığı reklam kampanyasında sosyal medya ve geleneksel mecralarda bir arada yer aldı. Marka başrollerini Vine fenomenleri Nejat Uygur ve Sina Özer’in üstlendiği 7-9 saniyelik filmler ile tüketicileri ile buluştu.

19 adet televizyon filmi ve sosyal medyada yayınlanan 11 adet Vine videosunda reklam klişeleri esprili bir dille eleştirilirken; Tadelle reklam filmlerinde geleneksel anlayıştan farklı olarak pack shot bulunmadı.

Sosyal medya üzerinden paylaşılan videolarda #çokklişe hashtagi ile paylaşılan kampanya ayrıca açıkhava reklamları ile de desteklendi. Kreatif ajansı Puck Communication projenin yapım şirketi ise Shortcut.

 

 

 

 
tadelle vine reklam

Önümüzdeki günlerde dijital alanda büyümeye devam edecek kampanyanın tüm videolarını Tadelle Youtube kanalından izleyebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Bridgestone Babalar Günü Projesi: #BabaOluncaAnladım SuperStep Instagram Kampanyası: #OldieButSelfie →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.