SuperFresh: Pideciler Dertli!

SuperFresh: Pideciler Dertli!
SuperFresh yeni çıkan pidelerini eğlenceli bir kampanya ile duyurdu. SuperFresh yeni çıkan pidelerini ATL’de ‘’Pideler de gelmiş’’ sloganıyla hazırladığı bir reklam filmiyle duyurmuştu. Kampanyanın dijital ayağında ise SuperFresh pidelerinin piyasaya çıkması sonrası satışlarında ciddi düşüş yaşayan “Pideci Ersin Deliyersin” karakteri yer aldı. Dertli pidecinin yakarışları ana haber sonrası yayınlanan 1 dakikalık bir video ile Show TV’de yer buldu. Instagram’da yaklaşık 2M takipçisi olan Aykut Elmas’ın canlandırdığı Ersin Deliyersin karakteri daha sonra Zaytung haberiyle dijital dünyada da derdini anlattı. Böylece SuperFresh Pideleri için online-offline entegre bir kampanya başlatıldı. Seyirciler Ersin Deliyersin’i ilk olarak Show TV Ana Haber sonrasında günün en çok izlenen dizisi “İçerde”den hemen önce yayına giren, klasik haber formatında pidecide çekilmiş bir videoda gördü.Bu videoda Ersin Deliyersin düşen pide satışlarından sonra çalışanlarının seramik sanatına yönelmesinden dert yandı ve dükkanının Kapadokya’ya döndüğünden dem vurdu.
Daha sonra hedef kitlenin en çok izlediği sabah programlarından “Zahide Yetiş’le”, “Seda Sayan’la Evleneceksen Gel” ve son olarak da ‘’Nursel’in Evi’ne” konuk olarak yer alan ve derdini anlatmaya çalışan Ersin Deliyersin adeta bir fenomen haline geldi.  Programlar sonrasında HaberTürk gazetesinde Ersin Deliyersin’in bir de röportajı yayımlandı. Haber formatındaki ilk video Facebook’ta fenomen hesaplardan (Aykut Elmas, Baho, Kemal Ekşioğlu ve SuperFresh’in kendi sayfaları) paylaşıldıktan sonra toplam 59k etkileşim (like+comment+share) aldı. Kampanya gün sonunda toplam 17M reach’e ulaştı. Önceki döneme göre marka ile ilgili konuşulma oranı tam 113% arttı. Tahmin edebileceğiniz üzere bu eğlenceli kampanya ilgili konuşulmaların %80 de pozitif oldu. Hazırlanan medya raporuna göre Instagram ve Facebook’ta toplam impression sayısı 12M iken; video görüntülenme sayısı ise 2,9M. Bu keyifli kampanya son dönemde portföyüne eklediği markalar ve yaptığı işlerle adından söz ettiren Dwarf Planet tarafından hayata geçirdi.
Künye: Reklamveren: SuperFresh Marka Ekibi:  Nalan Özgür, Selcan Sevingen, Çağla Tuna Kreatif Ajans: Dwarf Planet Kreatif Direktör: Enes Danış Kreatif Ekip: Burak Arslan, Oğuzcan Önver Sosyal Medya: Armağan Can Ercan Müşteri Direktörü: Alican Arkun Medya Planlama Ajansı: Open Medya Medya Planlama Ajansı Ekibi: Oya Akın, Ayçin Tektaş, Cansın Kadercan, Nur Küçükertan, Resul Karaçay, Kader Bozkurt, Songül Özgü

İlgili Haberler

SuperFresh, Bir İlke İmza Attı  Reels’i Televizyona Taşıdı
SuperFresh, Bir İlke İmza Attı Reels’i Televizyona Taşıdı
Devamını Oku >
Hedef Kitleyi Birbirine Düşüren Gelin-Kaynana Virali
Hedef Kitleyi Birbirine Düşüren Gelin-Kaynana Virali
Devamını Oku >
Effie Türkiye 2016 Ödülleri Sahiplerini Buldu
Effie Türkiye 2016 Ödülleri Sahiplerini Buldu
Devamını Oku >
Superfresh Yeni Dijital Ajansını Seçti
Superfresh Yeni Dijital Ajansını Seçti
Devamını Oku >
Effie Türkiye Ödülleri Sahiplerini Buldu
Effie Türkiye Ödülleri Sahiplerini Buldu
Devamını Oku >