Subway’in Logosu Yenilendi!

Grafik Tasarım, Projeler 11 Ağu 2016
Subway’in Logosu Yenilendi!

Popüler sandviç restoranları zinciri Subway’ın 15 yıldır kullandığı logosu yenilendi.

Dünya çapında 112 ülkede yaklaşık 44 bin restoranı ile faaliyet gösteren fast-food zinciri Subway, logosunu ve simgesini yeniledi. Sarı, yeşil, beyaz renkleri ve S-Y harflerinden çıkan okları ile tanınan Subway, yeni logosunda daha soft renkler ile birlikte flat bir tasarımı tercih etti. Sağa ve sola yönelen okların yine kullanıldığı yeni logoda, okların yönü tasarımın yapısı doğrultusunda değiştirdi.

subway logo

Subway’in ambalajlarında ve sosyal medyada kullandığı yeni simgesinde ise logodaki renklerden oluşan okların bir araya gelerek S harfini oluşturduğunu görüyoruz.

subway yeni logo

Subway yeni logosunu Rio 2016 Yaz Olimpiyatları kapsamında yayınladığı reklam filmleri ile görücüye çıkardı. 2017 yılı içerisinde restoranlarındaki yemek deneyimini bir üst seviyeye taşımayı amaçlayan markayı önümüzdeki günlerde daha optimize ve çağdaş görünüme sahip yeni logosu ile göreceğiz.

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← BMW’den Tesla’ya Meydan Okuyan Reklam Filmleri Fiat, İki Yeni Projesini Daha Happy Digital İle Hayata Geçirdi →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.