Starbucks, Artırılmış Gerçeklik Deneyimli En Büyük Şubesini Şangay’da Açtı

Starbucks, Artırılmış Gerçeklik Deneyimli En Büyük Şubesini Şangay’da Açtı

Şangay’da açılan dünyanın en büyük Starbucks şubesini ziyaret eden müşteriler, kahve yapım süreçleri hakkında artırılmış gerçeklikle bilgi alabiliyor.

Kahvenizin nasıl yapıldığını hiç merak ettiniz mi? 6 Aralık’ta Şangay’da açılan yeni Starbucks dükkanı, müşterilerinee kahvelerinin nasıl yapıldığını, artırılmış gerçeklikle gösteriyor. 2.700 metrekarelik dükkana giren müşteriler, kahve kavurma makineleri ya da içi kahve çekirdeğiyle dolu çuvallar gibi bazı noktalara akıllı telefon kamerasıyla baktıklarında, kahvelerinin nasıl hazırlandığı hakkında bilgiler alabiliyor.

Starbucks, artırılmış gerçeklik turuna katılanlara sanal rozetler ve gezintilerini işaretlemeleri için Roastery filtresi veriyor. Dünyaca ünlü kahve zincirinin, böylesine bir artırılmış gerçeklik deneyimini neredeyse her köşe başında görmeye alışık olduğumuz diğer Starbucks şubelerinde de kullanmayı ise şimdilik düşünmüyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← 2017'de YouTube'da En Çok İzlenen İlk 10 Video Apple’ın 2017’de En Çok İndirilen Uygulamaları →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.