Sosyal Sorumluluk Projesi: Homeless Fonts

Grafik Tasarım, Projeler 26 Ağu 2014
Sosyal Sorumluluk Projesi: Homeless Fonts

İspanya’da başlatılan sosyal sorumluluk projesi Homeless Fonts sokakta yaşayan birçok insanın hayatını kolaylaştırmak üzere hayata geçirildi.

Homeless Fonts evsiz insanların el yazısından ilham alarak oluşturulan bir yazı tipi koleksiyonundan oluşuyor. Proje 1987 yılından bu yana İspanya’da evsiz insanlar için hizmet veren bir kuruluş olan Arrels Foundation tarafından gerçekleştirildi. Projenin yaratıcıları insanların ve markaların bu yazı tipini işlerinde kullanmak üzere satın almasını amaçlıyor. Projeden elde edilecek tüm gelir Arrels Foundation tarafından desteklenen 1400 kişinin hayatını kolaylaştırmak için kullanılacak.

İspanya’daki evsizlere destek olmak amacıyla gerçekleştirilen proje, evsizlerin sorunlarını anlatmak ve yardım istemek için yazdığı kartlardaki el yazılarını tüm dünyadan insanların ve markaların satın alabileceği bir formata dönüştürüyor.

Aşağıdaki videoyu izleyerek de faydalı bir sosyal sorumluluk projesi olan Homeless Fonts hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Siz de bu projenin bir parçası olmak isterseniz buradan font satın alabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Aklease’in Yeni Web Sitesi Yayında! Yaratıcı Zaman Yönetimi Uygulaması: Timeful →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.