Sosyal Paylaşımlar İçin Rekor Kıracak İçerik Önerileri

Sosyal Paylaşımlar İçin Rekor Kıracak İçerik Önerileri
Sosyal paylaşımlar, doğru planlandığında daha fazla kişiye ulaşmanızı ve kulaktan kulağa reklam yaparak hedef kitlenizin güvenini kazanmanızı sağlar. Hepimiz sosyal medyada daha fazla paylaşılmak ve içeriklerimizi daha fazla kişiye ulaştırmak istiyoruz ama bunun için her zaman yeterince çaba gösteriyor muyuz? Sayısı milyarı geçen Facebook kullanıcısı ve milyonlarca LinkedIn, Twitter, Pinterest ve diğer platformların kullanıcılarının dikkatini çekebilmek meşakkatli bir iş. Hedef kitleyle sosyal medyada birebir iletişim kurabilen ve etkileşime geçebilen markalar müşteri ilişkileri ve satış konusunda rakiplerinin önüne geçiyor. Yine de genele baktığımızda markaların bu fırsatı hala yeterince değerlendiremediğini görüyoruz. Aşağıda göreceğiniz sosyal paylaşım rekoru kıracak içerik önerileri sosyal medya çalışmalarınızda size ilham verebilir.
1. Hedef kitlenizin bilgi ihtiyacını karşılayın. Kaliteli sosyal paylaşımlar için içerik üretmenin birçok yolu var. Bunlar arasında en fazla paylaşım ve etkileşim yaratanı, okuyucularınıza pratik olarak hayatlarını kolaylaştıracak bilgiler veren içerikler hazırlamaktır. Bu içeriklerin üretim süreci diğerlerine oranla daha uzun zaman alsa da alınan sonuçlar bu harcanan zamanın değerli olduğunu gösteriyor. Bu nedenle sayıca fazla içerik hazırlamaktansa kaliteli ve bilgilendirici içeriğe zaman ayırmanızı tavsiye ederiz. İstediğiniz formatta hazırlayabileceğiniz bu içerikleri yayınlarken altına sosyal medya paylaşım butonları yerleştirmelisiniz. Değerli ve faydalı bir içerik, hedef kitlenizin dikkatinden kaçmayacaktır. Okuyucularınız, beğendikleri bir içeriği paylaşarak ve içerik sayfasına backlink oluşturarak daha fazla kişiye ulaşmanıza, yani kulaktan kulağa reklam yapmanıza aracılık edecektir. Ayrıca bu backlink'ler sosyal sinyaller oluşturarak içeriğinizin Google arama sonuçlarında daha iyi bir pozisyona sahip olmasını sağlayacaktır.
2. Okuyucularınızın seveceği infografikler oluşturun. İnfografik oluşturmak için zaman ve bütçe ayırmanız gerekiyor. Fakat bazı uygulamalar ve araçlar, iletmek istediğiniz mesajı ya da bilgiyi yerleştirebileceğiniz taslaklarla basit ve işlevsel infografik oluşturmanıza yardımcı olabilir. İnfografikler, sosyal medya paylaşım rekoru kırıyor. Bu formatta içerik oluştururken arama sonuçlarında çıkmanızı sağlayacak içeriği ihmal etmemelisiniz. Arama motorları imajları metin üzerinden sınıflandırıyor. Doğru içerik pazarlama stratejisiyle, arama sonuçlarında hedeflediğiniz kişilerin karşısına çıkmayı başarabilirsiniz. içerik önerileri
3. Paylaşımları için okuyucularınızı ödüllendirin. WordPress kullanarak içerik oluşturmak çok kolay ve çok sayıda eklenti hedef kitlenizin dikkatini çekmenize yardımcı oluyor. En sık karşılaştığımız yöntem içeriğin altına yerleştirilen sosyal medya paylaşım butonları olsa da etkileşimi artırmak için izlenecek pekçok alternatif yol var. One Press Social Locker adlı bir eklenti ile sosyal ağlardan aldığınız trafiği ikiye katlayabilirsiniz. Örneğin, hedef kitlesinin ilgisini çekecek bir PDF dosyasını ücretsiz indirmek isteyenlerden bunun karşılığında içeriğinizi paylaşmasını teklif edebilirsiniz.
4. Sektör profesyonellerinden faydalanın. Sektörünüzde en çok tanınan ve sevilen kişinin tavsiyelerine hedef kitleniz büyük olasılıkla kulak kabartacaktır. Sosyal paylaşımları artırmanın bir başka yolu da böyle kişilerle röportaj yapmak ve röportajı web sitenizde yayınlamaktır. Okuyucularınız için önemli olduğunu düşündüğünüz kişileri tespit edin ve onlarla ilgi çekici konularda röportaj yapın. Aldığınız cevapları okuyucularınızla paylaştıktan hemen sonra trafiğinizin inanılmaz bir hızla arttığını göreceksiniz. Hangi soru ve konuların ilgi çekeceği hakkında karar veremiyorsanız içerik önerileri için internette bulabileceğiniz çok sayıda örneğe göz atmanızda fayda var.
5. Sosyal medyada öne çıkmak için haftalık röportaj yayınlayın. Haftada bir kez ciddi bir trafik almak ve sosyal medyayı sallamak istiyorsanız röportaj serisi yayınlayabilirsiniz. İnsanlar ilgilerini çeken konularda serileri takip etmeyi sever. Televizyon dizilerinin ne kadar çok izlendiğine bir bakın. Röportaj hazırlarken değerli bir içerik sunmaya ve tüketiminin uzun süre almamasına dikkat edin. Röportaj yapacağınız kişiler bu vesileyle kendi tanıtımını yapacağı için onlar da böyle bir projenin içerisinde olmak ister. Doğru kişilere ulaşmak için araştırma sürecini ihmal etmeyin. sosyal paylaşım artırma içerik önerileri
6. "Tavsiye edilen araçlar" listesi oluşturun. Bloggerlar ve eticaret yapan kişilerin ilgisini çekmek istiyorsanız onlara hayatlarını kolaylaştıracak araçlar ve uygulamalar sunabilirsiniz. Bu kişiler, yeni bir uygulamadan haberdar olduğunda genellikle Google'da arama yaparak hakkında yazılanları okuyor. Bu bilgileri önemsiyor ve paylaşmayı tercih ediyor. Bu tür bir liste oluşturmanın iki farklı avantajı var. Birincisi arama sonuçları yoluyla organik erişim ve diğeri sosyal paylaşımlar. Google bu tür içerikleri öne alıyor ve insanlar faydalı ve listelenmiş olduğu için kolay tüketilen içerikleri paylaşmayı seviyor.
7. İçeriğinizi alıntı yaparak Twitter'da paylaşılabilir hale getirin. Başarılı alıntıları herkes sever. Özellikle de sevilen bir ünlü ya da tanınmış bir pazarlamacının ağzından çıkmışsa veya kişisel olarak okuyucuya dokunuyorsa. Alıntılar, girişimciler için önemli bir ilham kaynağı ve sosyal medyada öne çıkan bir trend olmaya başladı. "Click to Tweet" denen bir özellik sayesinde siz de içeriğinizden istenilen bir bölümün tek bir tıkla Twitter'da paylaşılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece hem sosyal medyada görünürlüğünüzü artırır hem de sitenize gelen ziyaretçi sayısını artırabilirsiniz.
Sosyal medya hakkında en güzel şey, hiç durmadan büyümeye devam ediyor olması. Siz de bu içerik önerileri ile sürekli paylaşımda bulunan hedef kitlenizin hoşuna gidecek içerikler üreterebilir ve sosyal medyada öne çıkabilirsiniz.

İlgili Haberler

Vikipedi İçeriği Nedir? Nasıl Yayınlanır?
Vikipedi İçeriği Nedir? Nasıl Yayınlanır?
Devamını Oku >
Proofreading ve Editing Arasındaki Farklar Nelerdir?
Proofreading ve Editing Arasındaki Farklar Nelerdir?
Devamını Oku >
İçerikten Satışa Giden Yol: Dönüşüm Süreci
İçerikten Satışa Giden Yol: Dönüşüm Süreci
Devamını Oku >
İçerik Pazarlama Stratejisi İçin 5 İpucu
İçerik Pazarlama Stratejisi İçin 5 İpucu
Devamını Oku >
Başarılı Blog Yazılarının Bileşenleri
Başarılı Blog Yazılarının Bileşenleri
Devamını Oku >
İçerik Pazarlama Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
İçerik Pazarlama Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
Devamını Oku >
Doğal Reklam Nedir Ve Nasıl Yapılır?
Doğal Reklam Nedir Ve Nasıl Yapılır?
Devamını Oku >
Yüksek Dönüşüm Oranlı Başlıkların Ortak Özellikleri
Yüksek Dönüşüm Oranlı Başlıkların Ortak Özellikleri
Devamını Oku >