Sonuç Odaklı Linkedin Reklam Taktikleri

Sonuç Odaklı Linkedin Reklam Taktikleri

Online platformlardaki reklamlar hedef kitlenize direkt ulaşmanızı sağlarken, sonuç odaklı Linkedin reklam taktikleri ile potansiyel müşterilerinizi artırabilirsiniz.

Birçok sosyal medya platformunda olduğu gibi Linkedin reklamları da doğru bir şekilde kullanıldığında önemli geri dönüşü sağlar. Öncelikle Linkedin reklam sisteminin Facebook’a çok benzediğini unutmayın; sayfalarıın çeşitli bölümlerinde statik imaj ve video reklamları oluşturabilirsiniz ya da tanıtımınızı hedef kitlenizin ana sayfasında yapmayı da tercih edebilirsiniz.

Sonuç odaklı Linkedin reklam taktikleri ile reklamlarınızdan önemli geri dönüş sağlayabilirsiniz.


Geleneksel Reklam

Yüksek dönüşüm oranı için kullanabileceğiniz tipik “başarılı” yöntemlerden biri ücretsiz ürün ya da hizmet sunmaktır. Bu reklamlarda hedef kitlenin yapmasını istediğiniz işleme uygun olarak optimize edilmiş bir varış sayfası ayarı gerekir.

Örneğin, ücretsiz ekitap teklif eden bir reklam veriyorsanız reklamın içine yerleştirdiğiniz linki, kullanıcının beklentisini karşılayacak şekilde tasarlamalı ve varış sayfasında ekitabın kolayca indirilebildiğinden emin olmalısınız. Bu teklifin karşılığında iletişim bilgileri alabilir ve bu bilgileri potansiyel müşteriye dönüştürdüğünüz ziyaretçilerinizi satın almaya teşvik etmek için kullanabilirsiniz.


Yerel Reklam

Yerel bir şirket için reklam veriyorsanız tıklama oranınızı artırmak için kullanabileceğiniz en iyi yöntemlerden biri hedeflediğiniz konuma özel reklamlar oluşturmaktır.

Yine de yerel reklam vermek için Linkedin çok kullanışlı bir platform sayılmaz. Çünkü bazı büyük şehirleri ve küçük yerleşim yerlerini seçerek reklam yayınlayamazsınız. Diğer yandan yerel kitlenize hitap eden reklamlarınız bu kişilerin daha fazla dikkatini çekecektir.

sonuç odaklı linkedin reklam taktikleri


İyi Hedeflenmiş Reklam

Hedef kitlenize özel, onların ilgisini çekecek iyi hedeflenmiş kampanyalar ve reklamlar oluşturmak da bir başka taktiktir. Örneğin, belli sektör ve konum sınırları dahilindeki şirketlere Google aramalarında ilk sırada çıkmalarını teklif edebilirsiniz.

İyi hedeflenmiş kampanya oluştururken hazırlayacağınız bütçe çok detaylı olacaktır. Her bir konum ve sektör için ayrı bir kalem oluşturmanız gerekecek. Minimum bütçeleme ihtiyaçlarına rağmen bu kampanyalar hedef kitleye direkt hitap ettiği için daha fazla geri dönüş alırsınız. Güvenilir reklam ve başarılı varış sayfası ile yüksen dönüşüm oranı elde edersiniz.


Tepkisel Reklam

Rekabetin yoğun olduğu bir sektörde çalışıyorsanız sonucu tahmin edebilmenin yanı sıra tepkisel de olmalısınız. Bunun için sektörünüzdeki değişikliklere hızlı ayak uydurmanız gerekir.

Online bilinirlik sağlamak ve gelişmelerin her an farkında ve takibinde olduğunuzu hedef kitlenize göstermek için bu etkili bir yöntemdir. Ayrıca bu reklamlarınız sayesinde hedef kitlenize yeni bir durumla karşılaştıklarında ne yapmaları gerektiğini söyleyerek değerinizi artırabilirsiniz.


Sponsorlu Paylaşımlar

Facebook’taki sponsorlu paylaşım sisteminde olduğu gibi Linkedin’de de bazı paylaşımlarınıza sponsor olabilirsiniz. Böylece içeriğiniz belli kullanıcıların ana sayfalarında gözükür. Ana sayfasında gözükmek istediğiniz kullanıcıları belirlerken şirket, sektör, şirket büyüklüğü, iş başlığı, iş seviyesi, eğitim, beceriler, gruplar, cinsiyet ve yaş özelliklerine göre filtreleyebilirsiniz.


Reklam verirken göz önünde bulunduracağınız sonuç odaklı Linkedin reklam taktikleri sizi hedef kitlenize yakınlaştırırken yüksek dönüşüm oranı sağlar.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Dijital Pazarlama Stratejisi Oluşturmak İçin 10 Neden Doğal Reklam Nedir Ve Nasıl Yapılır? →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.