Sonnet’le Şebeke Bağlantısı Olmayan Yerlerde Mesaj Atın

Sonnet’le Şebeke Bağlantısı Olmayan Yerlerde Mesaj Atın

Akıllı cihaz Sonnet, şebeke ve internet bağlantısı olmayan yerlerde bile mesajlaşmayı, fotoğraf ve konum paylaşmayı mümkün kılıyor. 

Toronto merkezli startup Sonnet Labs tarafından geliştirilen Sonnet, doğa yürüyüşleri, tırmanışlar, kamp gibi telefon şebekesinin çekmediği yerlerde yapılan aktiviteler sırasında arkadaşlarınızla ve yakınlarınızla istediğiniz an bağlantıya geçmenizi sağlıyor. Hafifliği ve su geçirmez kompakt yapısıyla dikkat çeken cihaz, akıllı telefon kullanıcılarına şebekenin ve internet bağlantısının olmadığı her yerde kısa mesaj, fotoğraf ve GPS koordinatı paylaşabilme imkanı veriyor. 4000 mAh lityum polimer pile sahip olan cihaz, standart USB kablolar yardımıyla akıllı telefonlara bağlanıyor ve kablosuz şarj aleti görevi de görüyor.

sonnet-çevrim-dışı-harita

Bağlantı kurmak için uzun menzilli radyo dalgalarını kullanan Sonnet, iOS ya da Android cihazlara Bluetooth ile bağlanıyor ve özel bir uygulamayla diğer Sonnet kullanıcılarına mesaj, fotoğraf veya GPS konumu gönderebilmenizi sağlıyor. “Mesh networking” (örgüsel ağ) ile sinyal menzilini artıran Sonnet, şehir içi kullanımda 1.6 km çapında, radyo dalgalarının daha net alındığı şehir dışı kırsal alanlarda ise 9.6 km çapında çekiyor ve yalnızca spesifik kişilere ulaşmaya olanak tanıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Futbol Maçı Yaparken Enerji Üreten Top: Soccket Gitar Çalmayı Öğreten Led Işıklı Aparat: FRETX →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.