Sokaktaki Tacize Dikkat Çeken Snapchat Filtreleri

Sokaktaki Tacize Dikkat Çeken Snapchat Filtreleri

Mobil uygulama HandsAway, kadınların tacize uğradıkları yerleri konum bazlı olarak gösteren Snapchat filtreleri hazırladı.

HandsAway ve TBWA\Paris, #GhostInjuries (Hayalet Yaralanmalar) kampanyası kapsamında bir dizi konum tabanlı Snapchat filtresi hazırladı. Fransa sokaklarında tacize uğrayan kadınların tam olarak nerede ve ne tür bir şiddetle karşı karşıya kaldığını gösteren konum merkezli filtreler, kadınların bu tür istenmeyen durumlara cesurca karşı çıkması için onları yüreklendiriyor.

Aynı zamanda da, kadınların uygulamayı kullanarak ‘Street Angel’ (Sokak Meleği) olmaya davet ediyor. HandsAway uygulaması, sözlü veya cinsel tacize uğrayan ya da böyle bir olayın yaşandığına şahit olan kadınların seslerini duyurmasını ve birbirlerine destek olmasını sağlıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Kadınlardan Kadınlara: “Çamur Atsan da İzi Kalmaz” Ziyaretçilerin Sanat Eserlerini Artırılmış Gerçeklikle Değiştirdiği Sergi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.