Socialbakers 26 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Socialbakers 26 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Sosyal medya takibi ve analizi yapan Socialbakers, Index Ventures tarafından yürütülen C serisi yatırım programında 26 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu.

Sosyal medya takip ve optimizasyonu dendiğinde akla gelen ilk kaynaklardan biri olan Socialbakers,  web sitesinde yaptığı açıklama ile 26 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Sosyal medya ölçümlemesinde dünyanın en önemli kaynaklarından biri haline gelen Socialbakers; Index Ventures ve Earlybird’in de bulunduğu C serisi yatırım programından aldığı yatırım ile derin entegrasyon ve güçlü kıyaslama yeteneklerini geliştirerek müşterilerine ihtiyaçlarını karşılayacak daha kapsamlı bir hizmet sunmayı hedeflediklerini belirtti.

Socialbakers yaptığı açıklamada müşterilerinden gelen bildirimlerin de değerlendirilerek yeni pazarlama yöntemleri ve rakipleri izleme analizlerini de geliştireceğini, Reklam Analizi konusunda da çalışmalar yapılacağını vurguladı.

2009 yılında kurulan Socialbakers, Facebook analizleri ile başladığı istatistik çalışmalarına diğer sosyal ağları da ekleyerek sosyal medya izleme ve optimizasyonu hizmetinin önde gelen kaynaklarından biri haline gelmişti.

Prag, San Francisco, Paris, Londra ve Münih’te ofisleri bulunan Socialbakers, Fortune 500 listesindeki markaların yaklaşık yarısına hizmet vermeye devam ediyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← İnternet ve Sosyal Medya Kullanım İstatistikleri 2014 Red Bull Kreatif Ajansını Seçti! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.