Snapchat’ten Sese Duyarlı Lens

Snapchat’ten Sese Duyarlı Lens

Snapchat, kullanıcının sesiyle harekete geçerek ve ses seviyesine göre şekil değiştiren bir lens yayınladı. 

Snapchat’te işler bir süredir pek de yolunda gitmiyor. Uygulama tasarımının değişmesi kullanıcıların tepkisini çekti. Uygulama, gelen tepkiler üzerine tekrar değişti. Şirketin ilk çeyrekteki büyümesi, beklentilerin gerisinde kaldı ve şirketin geleceği hakkında soru işaretleri çoğalmaya başladı. Bunlara ek olarak Facebook, Stories’le ilgili yenilikler yapmaya ve kullanıcıların ilgisini çekmeye çalışmaya devam ediyor.

Mashable’dan Jake Krol, Twitter paylaşımında sesle etkileşime geçen Snap lensinin nasıl çalıştığını gösterdi. Lens, sesle aktif hale geliyor ve başınızın üstünde beliren kulaklar, ses seviyesine göre büyüyor ve parıldıyor. Bu özelliğe eklenecek yeniliklerle, gelecekte lens daha inovatif amaçlar için kullanılabilir fakat Snapchat’in yakın gelecekte bu tip lenslerden daha fazla yayınlamayı düşünmüyor.


Tabii ki bu yeni özellik Snapchat’in yaşadığı problemlerden uzaklaştırmayacak fakat platform, Facebook’un kopya Stories ürününden bir süreliğine ayrılmış olacak. Ancak, bu süreçte Instagram da Snapchat’e yetişip arayı kapatmak için çalışacak. Birkaç hafta içinde “Instagram şimdi de sesle aktifleşen Stories maskelerini test ediyor” gibi bir haber okumamız muhtemel.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Instagram Algoritması Nasıl Çalışıyor? Facebook Stories’e Anket Özelliği Geldi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.