Snapchat’in Yeni Lensleri Sesle Kontrol Edilebiliyor

Snapchat’in Yeni Lensleri Sesle Kontrol Edilebiliyor

Snapchat, sesle kontrol edilebilen ve bazı İngilizce kelimelerle harekete geçen yeni lenslerini kullanıcılarla tanıştırdı.

Snapchat, platformundaki lenslerle etkileşime geçmenin yeni bir türü olan sesle kontrol özelliğini test ediyor. Sesle kontrol edilebilen yeni lensler, diğer lenslerle aynı yerde yer alıyor ve bazı İngilizce kelimelerle aktif hale geliyor.

Kullanıcılar, yeni lensleri doğru kelimeleri söyleyerek harekete geçirebiliyor. Lensler, şimdilik “ok”, “yes”, “no” “wow”, “hi” ya da “love” gibi kısa İngilizce kelimelerle kullanılabiliyor.

Bu lensler sayesinde kullanıcılar bir animasyon başlatmak için kaşlarını yukarı kaldırmak ya da gülümsemek zorunda kalmıyor. Eğlenceli animasyonlar, yukarıdaki kelimeleri söyleyince harekete geçiyor. Sesle kontrol edilebilen yeni lensler, diğer lenslerin arasında periyodik olarak yer alacak. Şirketin, bu özellikte kaç lens yayınlayacağı hakkında ise bir bilgi bulunmuyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Starbucks, Alibaba’yla Ortaklığını Genişletiyor WhatsApp’a Sesli ve Görüntülü Grup Araması Özelliği Eklendi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.