Snapchat, Sosyal Ağ Sıralamasında Twitter’ı Geçti!

Snapchat, Sosyal Ağ Sıralamasında Twitter’ı Geçti!

Gerçek zamanlı mesajlaşma uygulaması Snapchat, sosyal ağların popülerliği sıralamasında Twitter’ı geçti.

Son zamanlarda özellikle gençler arasında hızla yayılan anlık mesajlaşma uygulaması Snapchat, Twitter’ın popülerliğini elinden aldı. ComScore şirketi tarafından yapılan araştırmaya göre sosyal medyaya akıllı telefonları üzerinden giren 18-34 yaş arası kullanıcılar arasında Snapchat üçüncülüğe yükseldi.

Facebook ve Instagram’ın ilk üç içerisinde yer aldığı Mobile Metrix araştırması ABD’deki kullanıcıları baz alıyor. Rapora göre ilk üçü Twitter, Pinterest, Google+, Vine ve Tumblr izliyor.

snapchat sosyal ağ sıralaması

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında 3 milyar dolarlık satın alma teklifini geri çeviren Snapchat, o günden bu yana hızla büyüme kaydetti, büyük yatırımlar aldı ve kullanım oranını ikiye katladı. Araştırmaya göre 18-34 yaş arası kullanıcılarda Snapchat kullanım yüzdesi 32.9 iken Twitter ise 23.8’de kaldı.

snapchat yaş aralığı sıralaması

Kullanıcı yaş aralığı grafiğine bakıldığında ise Snapchat’in yükselişi daha net görülebiliyor. Uygulama 18-24 yaş grubunda %50’lik bir kullanım oranına sahip. Kısacası ABD’de 18-24 yaş grubundaki her iki gençten biri Snapchat kullanıyor.

Gençler arasında bir trend olarak yayılan Snapchat’in diğer yaş gruplarına da sıçrayarak Twitter’ın popülerliğini geride bırakması, sosyal ağlar arasındaki rekabeti kızıştıracak gibi görünüyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Google Photo Sphere Camera Uygulaması İPhone’da 2014 İlk Yarısının En Büyük Reklam Ajansları Açıklandı! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.